Gönül: Sürpriz isimle ilgili bir bilgim yok

Gönül: Sürpriz isimle ilgili bir bilgim yok.48488
  • Giriş : 22.04.2007 / 00:00:00

Gönül, gazetecilerin ”Cumhurbaşkanlığı seçimi için Başbakan'ın bahsettiği sürpriz isim siz misiniz?” sorusuna, “herhangi bir bilgim yok” diye yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aksaray'a gelen Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, ilk olarak Aksaray Valisi Sebati Buyuran'ı makamında ziyaret etti.

Gönül, ziyarette yaptığı konuşmada, AK Parti Aksaray Danışma Meclisi Toplantısı için geldiğini, ancak bu ziyaretinin sadece siyasi amaçlı olmadığını, bu fırsattan yararlanarak, kentin yetkilileriyle görüşüp, kent için daha fazla ne yapabileceği gibi konuları konuşma imkanı da bulacağını belirtti.

Aksaray'ın çok önemli bir il olduğunu ifade eden Gönül, “Aksaray, Ankara'ya yakınlığı, Anadolu'daki konumu, ziraat ve hayvancılıkta geldiği nokta, endüstri faaliyetleri, Mercedes Fabrikası'nın bulunmasıyla önemli bir şehirdir” dedi.

Hükümet tarafından sanayinin Anadolu'da yayılması, Türk sermayesinin dışarı gitmemesi için Teşvik Yasası'nın çıkarıldığını ifade eden Gönül, “Aksaray bu kapsamdaki illerden biri. KÖYDES, duble yol projelerinden de en fazla yararlanan iller arasında bulunuyor” diye konuştu.

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gönül, “Cumhurbaşkanlığı seçimi için Başbakan'ın bahsettiği sürpriz isim siz misiniz?” sorusuna, ”Herhangi bir bilgim yok” şeklinde yanıt verdi.

Gönül, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde meclisin kaç milletvekili ile toplanması gerektiğine ilişkin bir başka soru üzerine, “Meclisin açılış müzakereleri için başka kıstaslar, devamı için başka kıstaslar bulunmaktadır. Bunu yürütecek olan Meclis Başkanıdır. Hepimiz bekleyip göreceğiz” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious