Gönül'den terör örgütüne yönelik mücadelenin detayları

Gönül'den terör örgütüne yönelik mücadelenin detayları.48488
  • Giriş : 08.09.2006 / 00:00:00

Gönül, Irak Savunma Bakanı ile terör örgütüne yönelik mücadelenin detaylarını ele aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gönül ile El Ubeydi arasındaki görüşme Milli Savunma Bakanlığı'nda gerçekleşti. İkili görüşmede basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir soru üzerine Gönül, konuk bakanın terör örgütü ile mücaedelede Irak yönetiminin bazı çalışmalar yaptığını ve yapmaya devam edeceğini dile getirdiğini kaydederek, "Bunun detaylarını kendilerinden öğreneceğiz. Biz de, hükümetimizin bu konudaki beklentilerini, bugüne kadar yapılması gerektiği halde yapılmayan hususları ve bundan sonra neler beklediğimizi anlatacağız" dedi.

Irak'ın askeri personelinin Türkiye'de eğitimi konusunda bir soru üzerine ise Gönül, İstanbul Zirvesi'nde alınan kararlarla NATO'nun Irak'ın askeri gücünün eğitiminde sınırlı bir görev üstlendiğini hatırlattı. Bu görevlerin Türkiye tarafından da paylaşıldığını kaydeden Gönül, "Bugün 4 subayımız eğitim temsilcisi olarak Irak'ta bulunmaktadır. Ancak, kitle halinde yapılacak eğitim konusunu İtalya'ya yüklediler. İtalyanlar ilk eğitim bölümünü yerine getirdiler. Şimdi, bundan sonra bizden ne talep ettiklerini 4 subayımızın orada verdiği eğitim dışında bizim buradaki eğitim kuruluşlarından ne gibi talepleri olduğunu kendilerinden öğreneceğiz" dedi.

Gönül, Iraklı bakanın gerçekleştirdiği ziyaretin Türkiye ile Irak arasındaki ilişkilere önemli katkısı olacağını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious