'Gönüllerde varız sandıkta yokuz'

'Gönüllerde varız sandıkta yokuz'.7239
  • Giriş : 19.12.2006 / 00:00:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, BBP'nin gelişme ve yükselme trendi bakımından en iyi parti olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu partisinin etkinliklerine katılmak ve bir dizi temaslarda bulunmak için Ordu'nun Çaybaşı ilçesini ziyaret etti. Yazıcıoğlu Ünye'de Ünye Kaymakamı Selim Çapar ve Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu'nu ziyaret ettikten sonra Çaybaşı ilçesine geçti.

Cumhurbaşkanını halkın seçmesi gerektiğini her platformda dile getirdiklerini söyleyen BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, iktidarın da ana muhalefet partisinin de bunun için çaba göstermediğini savundu. Yazıcıoğlu, AK Parti ve CHP'nin Türkiye'yi iki partili sisteme taşımak istediğini iddia ederek, "Din ile de, din karşıtı olarak ta siyaset yapmak doğru değil, siyaset başka bir zeminde icra edilmelidir" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in kendisini ziyaret eden muhalefet partileri aracılığıyla erken seçim mesajları vermesini de değerlendiren BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, "Sayın Sezer'in böyle bir düşüncesi varsa bile daha erken açıklamalıydı. Geç kalmış bir açıklama" dedi. Seçimde herhangi bir sağ parti ile ittifak yapar mısınız sorusuna ise BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, "Biz bu milletin nazarında tertemiz bir partiyiz. Gönüllerde varız, sandıkta yokuz. Gönüllerde var olanı sandığa taşıdığımızda Türkiye'nin en büyük partisi oluruz. Bizim ittifaka ihtiyacımız yok" diye cevap verdi.

Gönüllerde yeri olan partilerinin sandığa girmesinin önündeki tek engelin psikolojik olduğunu ileri süren Yazıcıoğlu; "Halka oyunun boşa gitmeyeceğini ve baraj sorunumuzun olmadığını göstermek durumundayız. Halkımız bir çok partiyi geçtiğimiz seçimlerde Meclis dışında bıraktı. Partimiz millete yanlış yapmadı ki elimizde kir yok. Yolsuzluk, şaibe lekesi yok. Neden biz iddialı olmayalım da başka partiler olsun. Gelişme yükselme trendi bakımından en iyi partiyiz. Görevimiz partimizi halkımızla buluşturmak. Bunun içinde çalışıyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious