Gönüllerdeki Bond kızı

  • Giriş : 02.09.2006 / 00:00:00

Sinema sitesi ‘www.film.gen.tr’nin’, 8 bin kişinin katılımıyla “Bir Sonraki Bond Kızı Kim Olmalı?” konulu anketi sonuçlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankette, oyların yüzde 45’ini ünlü oyuncu Angelina Jolie elde ederken, ikinci sırada yüzde 22 oy oranıyla İtalyan yıldız Monica Bellucci yer aldı. Diğer adaylardan Catherine Zeta-Jones yüzde 14, “Charlie’nin Melekleri” filminin yıldızı Lucy Liu yüzde 13, Rebecca Romijn-Stamos ise yüzde 6 oy aldı.

James Bond serisinin yeni filmi “Casino Royale”in post-prodüksiyon çalışmaları sürüyor. 007 James Bond’u Daniel Craig’in canlandırdığı seri, Mayıs 2008’de çekilecek yeni Bond filmi -Bond 22- ile devam edecek.

Ian Fleming’in kaleme aldığı dünyanın en ünlü ajanı James Bond, beyazperdeye gözlerini 1962 yılında “Dr. No” adlı filmle açtı.

007 Bond’u sinemada sırasıyla Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton ve Pierce Brosnan canlandırdı.

‘EN SEVİLEN JAMES BOND’

“From Russia With Love” ve “World is not Enough” adlı filmleri Türkiye’de çekilen film, en çok, ünlü aktör Sean Connery ile bütünleşti. Aktör, yapılan birçok ankette “En Sevilen James Bond” seçildi.

Brosnan ise James Bond serisinin, “World is not Enough”, “Golden Eye”, “Die Another Day” ve “Tomorrow Never Dies” adlı filmlerinde rol aldı.

Bugüne değin, aralarında Ursula Andress, Halle Berry, Famke Janssen gibi isimlerin de bulunduğu ünlü yıldızlar Bond kızı olarak görev almıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious