Gönüllü anneler çocuk yuvasini gezdi

Gönüllü anneler çocuk yuvasini gezdi.82780
  • Giriş : 28.11.2005 / 00:00:00

Osmangazi Belediyesi Yerel Gündem 21 (OSYEG 21) Gönüllü Kadin Grubu'nun Sirameseler Çocuk Yurdu'na düzenledigi ziyarette oldukça duygusal anlar yasandi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Baskan Altepe çocuklarla bulusmadan önce Yurt Müdürü Mustafa Bastürk'ten çalismalar hakkinda bilgiler aldi. Bastürk OSYEG 21 ile düzenli olarak isbirligi içinde olduklarini belirterek, "Özellikle çocuklari Akpinar Kültür Merkezi'nde sinema izlemeye götürdügümüzde çocuklar büyük mutluluk yasiyor" dedi. Yurtta toplam 150 çocuk bulundugunu belirten Bastürk, bu çocuklari 8 gruba ayirdiklarini vurguladi. Bastürk özellikle 0- 2 yas grubunda evlat edinme islemlerinin çok yogun oldugunu ifade ederek, "Su ana kadar bize 300 kadar aile evlat edinme için basvurdu. Biz anca yilda 30 ailenin talebini karsilayabiliyoruz. Yuvada 0-2 yas grubu çocuklarda ciddi bir sirkülasyon yasaniyor. Elimize bu yas grubunda bir çocuk geldiginde hemen bir aile bu çocugu sahipleniyor" dedi. Bastürk diger yas gruplarindaki çocuklarin ise gönüllü anne sefkatine muhtaç olduklarini dile getirdi.

Osmangazi Belediye Baskani Recep Altepe ise Osmanhgazi Belediyesi Yerel Gündem 21 Kadin Grubunun 10 üyesinin yurtta gönüllü annelik yaptigini ifade etti. Düzenledikleri ziyaretin bu nedenle büyük anlam tasidigini belirten Altepe, "Biz çocuk yurduna, buradaki çocuklara sahip çikiyoruz. Buradaki çocuklari sinemaya, gezmeye götürerek, çesitli ihtiyaçlarini karsilayarak, onlara gönüllü annelik yaparak sahip çikiyoruz. Çalismalarimizin bütün Bursalilara örnek olmasini diliyoruz" diye konustu. Daha sonra çocuklari odalarinda ziyaret eden Baskan Altepe ve gönüllü kadinlar çocuklara çesitli oyuncaklar hediye ettiler. 0- 2 yas grubu bölümünde bulunan çocuklarla yakindan ilgilenen Baskan Altepe, renkli görüntüler olusturdu. Çocuklari kucagina alarak seven Altepe, objektiflere de renkli görüntüler verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious