Gönüllü doktorlar Savur'da şifa dağıtıyor

Gönüllü doktorlar Savur'da şifa dağıtıyor.55217
  • Giriş : 30.03.2008 / 16:38:00

İstanbul'dan gelen Ümit Hekimler Derneği üyesi 11 uzman hekim Mardin'in Savur ilçesi Pınardere beldesinde sağlık taraması yaptı. Sabah saatlerinden itibaren yola çıkan gönüllü doktorlar Pınardere İlköğretim Okulu'nu adeta hastaneye çevirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

11 derslikli ilköğretim okulunda 11 ayrı branşta hastaları muayene eden uzman doktorlar, kurdukları diyalog ve yakın ilgilerinden dolayı köylüler tarafından takdirle karşılandı. Bugüne kadar köye hiçbir uzman doktorun gelmediğini belirten köylüler, gönüllü doktorlar sayesinde hastalıklarına şifa aradıklarını söylediler.

Pınardere köyünde yaklaşık bin kişiyi sağlık taramasından geçiren gönüllü doktorlar, tekrar geleceklerini belirterek, bu insanlara hizmet etmekten onur duyduklarını ifade ettiler.

Pınardere Belediye Başkanı İbrahim Aslan ise, doğu-batı kucaklaşmasının çok güzel örneğini yaşadıklarını belirterek, gönüllü doktorların binlerce hastayı sağlık taramasından geçirmesi ve ilaçlarını dağıtmalarının herkesin takdirini kazandığını söyledi. Aslan, "Allah bu insanları bize vesile kılanlardan razı olsun. Beldemizde yıllardan beri doktor sıkıntısı yaşanıyordu. İnsanlarımız ilk defa doktorla tanıştı. Gönüllü doktorlarımızın ayağımıza kadar gelip insanlara hizmet etmesi bizleri mutlu etti. İnşallah bu kardeşlik bağları sonsuza kadar sürer." dedi.

Daha sonra gönüllü doktorlar yanlarında getirdikleri oyuncakları çocuklara dağıtarak onları sevindirdi. Doğu-batı kucaklaşması kapsamında bugüne kadar Mardin ve ilçelerine gelen 120 gönüllü doktorun yaklaşık 15 bin insanı sağlık taramasından geçirerek ilaç dağıttığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious