Google, artık Windows'a da rakip oldu!

Google, artık Windows'a da rakip oldu!.9073
  • Giriş : 10.07.2009 / 10:04:00

Tüm dünyada işletim sistemi pazarında ezici üstünlüğe sahip olan Windows'un işi artık daha da zor. Google, ücretsiz dağıtacağı işletim sistemini duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Son dönemde Google'ın yeni bir işletim sistemi üzerinde çalıştığıyle ilgili haberler doğru çıktı. Google'ın internet tarayıcısı Chrome tabanlı olacak bu işletim sistemine Google Chrome OS adı verildi.


Netbook adı verilen platformlar için hazırlanılan işletim sistemi web-tabanlı olacak ve 2010'un ikinci yarısında kullanıcıların hizmetine sunulacak. Diğer bir deyişle Google'ın computing tutkusu gerçeğe dönüyor.

Chrome OS'tan ilk görüntüler için
buraya tıklayın.


Google yetkililerinden Sundar Pichai, Google Chrome OS'nin, gün içerisinde zamanının çoğunu internet başında geçirenler için hazırlandığını ve kişisel bilgisayar kullanımında yeni bir dönem başlatmayı hedeflediklerini söyledi.


Tarayıcıda çalışan bir işletim sistemi aslında çok daha eski bir geçmişe sahip. Web'in yeni yeni yaygınlaştığı dönemden öncesinde, tarayıcılardan çalıştırılan bir işletim sistemi düşünülmüş, fakat gerekli altyapı sağlanamadığı için vazgeçilmişti.

Google Chrome OS, hız ve güvenlik konusunda "basit ve etkili" çözümler sunmayı vaadediyor.

SHIFTDELETE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*