Google, sonunda normale döndü!

Google, sonunda normale döndü!.20851
  • Giriş : 31.01.2009 / 18:00:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 11:21:18

Google'da yarım saatlik süren kriz, şu anda sona ermiş gibi görünüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saat 17:00 civarlarında Google'da yaptığınız aramaların sonuçları kullanıcıları şoka uğrattı. Güvenilir siteler de dahil olmak üzere listelenen sonuçların tamamı "zararlı" olarak etiketlendirildi ve aşağıdaki gibi bir sonuç sizi karşıladı.

 

Bazı aramalarda boş ve beyaz bir sayfanın gelmesi, durumun sunuculardaki sorunlardan kaynaklandığını ve listelemeyi yapan algoritmaların hatalı çalıştığı ihtimalini kuvvetlendirdi.

Tüm Dünyada Aynı

Durumun sadece ülkemizde yaşanıp yaşanmadığını merak edip diğer ülkelerdeki Google servislerinden de denemeler yapan teknoloji sitesi ShiftDelete.Net editörleri, aynı sonuçlarla karşılaştı. Bu da, durumun vehametini bir kez daha ortaya koydu.

Google Açıklama Yapmadı

Küçük de olsa bir diğer ihtimal de Google sunucularının kötü niyetli kişiler tarafından saldırıya uğramış olması. Konuyla ilgili olarak Google Türkiye ofisi ile irtibata geçen editörler, henüz resmi bir yanıt almış değil.

Yurtdışındaki Basına da Yansıdı (31 Ocak 2009 17:00)

İlgili hata, yurtdışındaki teknoloji sitelerine de an itibarı ile düşmeye başladı. Google'ın merkez ofisi de sessiz kalmayı sürdürüyor.

Google, bu soruna müdahale etmiş gibi görünüyor. An itibarı ile bazı arama sonuçları düzgün çalışırken, hatalı sonuçlara rastlamaya devam ediyoruz.  (31 Ocak 2009 17:15)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*