Google Earth'ten villa satıyorlar

Google Earth'ten villa satıyorlar.15925
  • Giriş : 04.05.2008 / 19:46:00
  • Güncelleme : 04.05.2008 / 18:39:26

Teknolojiyi yakından takip eden satıcılar, Google Earth'ü pazar olarak kullanmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Özellikle Bodrum, Didim, Kuşadası, Alanya gibi yaz aylarının gözde merkezlerindeki emlakçılar, Google Earth'e ekledikleri resimlerle satılık villa ve arsa reklamı yapıyor.

Bodrum'a bağlı Mumcular beldesinde faaliyet gösteren Kocalar Emlak'ın sahibi Sinan Koca, Google Earth'e ilan verenlerden. İlan fotoğrafının yayınlanmasından sonra geri dönüşlere şaşırdığını kaydeden Koca, ilan vermekten memnun olduğunu söyledi. Özellikle İstanbul'dan çok sayıda kişinin Google Earth'teki ilanları görerek aradığını belirten Koca, site yönetimine, fotoğrafların tamamını yayımlamadığı için sitem etti. Çok fotoğraf göndermelerine karşın sadece 5'inin sitede yer aldığını aktaran Koca, "Fotoğrafları seçerek siteye koyuyorlar. Bir benzin istasyonunun fotoğrafına izin vermediler, ama telefon numaralarımızın bulunduğu panoyu siteye koydular." diye konuştu.

Didim Akyeniköy civarında yer alan Yeşiltepe Sitesi'ndeki villa ve arsalarını satışa çıkaran Mehmet Genç, sitede yazlığının resmini gören çok sayıda kişinin kendisini telefonla aradığını ifade etti. "Beklediğimizden çok fazla arandık." diyen Genç, daha düzenli bir çalışma yapılması halinde daha fazla kişinin aramasının sağlanabileceğini belirtti. Siteye Türkçe, İngilizce, Almanca ilanlar veren emlakçıların yanı sıra Google Earth'te dükkânın yerini gösteren fotoğraflar da yer alıyor. Uydudan çekilmiş fotoğrafların birleştirilmesiyle oluşturulan Google Earth sayesinde kullanıcılar, uydu üzerinden dünyayı inceleme, evlerini ve binaları görebilme imkânına sahip olabiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious