Google-Microsoft çekişmesi

Google-Microsoft çekişmesi.39324
  • Giriş : 10.11.2007 / 16:08:00

Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer, yeni Windows Live servislerinin Google tehlikesini atlattığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Daha evvel de Google’ın önde olmaduğunu kabul etmeyen Ballmer, Tokyo’daki gazetecilere ; “Google bizim önümüzde değil” dedi. Geçen Perşembe Japonya’da sunulan yeni Windows Live program paketi, Salı itibariyle Amerika’da da duyulmuştu. Bu arada daha evvelden de hatırlayacağınız gibi Google, yeni mobil paketini gelecek yılın ortalarında ücretsiz olarak sunacağını açıkladı.

Ballmer, Google’ın mobil planları üzerinde yorum yapmanın zor olduğunu çünkü bu planların sadece ‘kağıt üstünde’ olduklarını söyledi! Ayrıca Microsoft’un Japonya’daki işlerinden ne kadar umutlu olduklarını açıklayan Ballmer; Japon tüketicilerin cep telefonundan internet kullanımı konusunda da dünyanın bir adım önünde olduklarını açıkladı.

Ünlütelekomünikasyon firmalarından Nippon Telegraph and Telephone’un da içinde bulunduğu bir düzineden fazla Japon firması, Windows Live ortaklığı için imza attı… Önümüzdeki sene Google’ın da piyasaya adım atmasıyla birlikte Google-Microsoft savaşının sonucunun nereye varacağı konusu merak uyandırıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious