Google Mobile'dan Symbian yeniliği!

Google Mobile'dan Symbian yeniliği!.8406
  • Giriş : 04.06.2009 / 20:08:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 19:26:27

Google Mobile için Symbian S60 cihazlara özel geliştirilen Google Search uygulaması, yeni sürümüyle Symbain'da daha başarılı bir Google deneyimi sunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Google'a yakın erişim mantığıyla geliştirilen uygulama istediğiniz an, zaman kaybetmeden Google servislerine kolayca ulaşabilmenizi amaçlıyor. Uygulamayı m.google.com adresine girerek Symbian S60 3. sürüm veya 5. sürüm cihazınıza yükleyebiliyorsunuz.

Sayfaya girdiğinizde sizi böyle bir ekran karşılıyor. Google Mobile App'i İndir yazısına tıkladığınızda uygulama Symbian cihazınıza otomatik olarak indiriliyor.

Uygulama indirildikten sonra doğrudan kuruluma geçiyor. Burada size birkaç ilerleme yönergesi iletiliyor. Kurulumun ardından uygulama otomatik olarak açılıyor. Açılmadan önceki son sorgu ise; arama sonuçlarının, konum bilgilerinizle ilişkilendirilmesini isteyip istemediğiniz.

Uygulama açıldıktan sonraki ana ekran görünümü(solda) şekildeki gibi. En altta konum bilgisi bulunuyor. Üst taraftaki simgelerden Picassa, Gmail, Youtube gibi servislere tek tıkla erişim sağlamanız mümkün. Diğer resimde ise Symbian ana ekranına yerleşen küçük bir Google arama çubuğu dikkati çekiyor. Eski versiyondakinin aksine daha kullanışlı ve daha hoş bir görselliğe sahip olan yeni arama çubuğu ile cihazınızda “c” tuşuna basarak doğrudan Google sayfasına ulaşabiliyorsunuz.

Otomatik tanımlama özelliği bu sürümde tam manasıyla etkin hale gelmiş. Her ne kadar bilgisayardaki gibi yazdığınız kelimenin, Google araması ile ne kadar sonuç vereceği belirtilmiyor olsa da yadırganacak bir eksiklik değil. Sağdaki resimde de arama sonuçlarımız Google Mobile sayfasında Symbian'ın standart web tarayıcısı ile gösteriliyor.

Her ne kadar Android gibi oldukça iddialı bir projenin sahibi olsa da Google diğer mobil platformları da göz ardı etmiyor. Tabi Symbian'ın popülaritesinin de bu durumda etkili olduğunu göz ardı etmemek lazım.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*