Google sonunda müjdeyi verdi!

Google sonunda müjdeyi verdi!.20851
  • Giriş : 05.12.2007 / 19:44:00

Dünyanın en yaygın internet arama motoru Google, Apple şirketinin "iPhone" marka cep telefonlarında kullanılacak yeni tümleşik hizmet uygulaması hakkında müjdeyi verdi!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Google şirketinden yapılan açıklamaya göre, e-mail, arama ve takvim özelliklerini tek bir ara yüzde birleştirecek yeni uygulama programıyla iPhone'da arama, e-mail ve takvim hizmetleri arasında geçişler daha kolay ve hızlı olacak.

Şirketin daha hızlı ve kullanımı daha dolay cep telefonu teknolojileri üzerinde de çalıştığı bildirildi. Google, başka bir proje çerçevesinde de Android olarak bilinen cep telefonlarında kullanılacak ve açık kaynak teknolojisi Linux temelli çalışacak bir işletim sistemi geliştiriyor. Projeye, aralarında cep telefonu hizmet vericisi şirketler ve telefon üreticisi şirketlerin de bulunduğu 30 kadar firma katılıyor.

Dokunmatik ekranlı ve internet tarayıcısı bulunan iPhone, ABD'de Haziranda piyasaya çıktıktan sonra yılın en çok konuşulan telefonu olmuştu. Telefon, daha sonra İngiltere ve Almanya'da da piyasaya sürüldü. Telefonda bulunan uygulamalar arasında Google Maps ve YouTube da bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious