Google Türkiye İstanbul'da açılıyor

  • Giriş : 20.06.2006 / 00:00:00

Google, Türk kullanıcılar ve reklamverenlerin, en iyi yerel ürün ve hizmetlere ulaşmalarını sağlamak için Türkiye ofisini açacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Google'ın EMEA Bölgesi Gelişmekte Olan Pazarlardan Sorumlu Direktörü Dennis Woodside, "Google'ın Türkiye'deki yatırımı çoğu iyi eğitimli ve teknik kavrayışa sahip Türk internet kullanıcılarına önemli ölçüde yarar sağlayacak. Google, farklı kültüre ve farklı iş yapış şekillerine sahip farklı ülkeleri anlamak için ofis açtığı bölgedeki insanlarla çalışıyor." diye konuştu. Şu anda yerel ürün ve hizmetleri geliştirmek için Avrupa genelinde bin'in üzerinde çalışana sahib olduklarını kaydeden Woodside, Türkiye Ülke Müdürüü Erem Karabey'in bu pazarı anladığını belirtti.

Türkiye'nin 16.5 milyon internet kullanıcısıyla gelişmekte olan bir pazar olduğunu dile getiren Woodside, "Türk online pazarının hızla büyüyeceğine inanıyoruz. Google sadece 7 yıldır hizmet veriyor. ABD dışındaki ilk ofisimizi 3.5 yıl once açtık. Türkiye bizim ilgilendiğimiz öncelikle girilmesi gereken ülkeler listesindeydi." şeklinde konuştu.

Türkiye Ülke Müdürü Erem Karabey ise "Türkiye internet altyapısına yatırıma ağırlık veriyor ve biz Türk kullanıcılarının hem internet deneyimini geliştirmeyi hem de satın alma öncesi araştırma ve online işlemler yaptığından e-ticareti büyütmeyi istiyoruz. İnsanlar aradıkları şey hakkında doğrudan ilintili bilgiler istiyor. Bu reklamcılık dünyası için önemli bir fırsat. İşte bu sayede İstanbul'daki yerel ofisimizle yerel müşterilere servis ve destek sağlayabileceğiz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious