Google ve Microsoft'tan ABD'de sanal gezinti

Google ve Microsoft'tan ABD'de sanal gezinti.10864
  • Giriş : 31.05.2007 / 14:32:00

Google, bazı kentlerdeki sokakların ayrıntılı resimlerinin yer aldığı servislerini hizmete soktu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Google ve Microsoft, bazı kentlerdeki sokakların ayrıntılı resimlerinin yer aldığı ve internet kullanıcılarının sokaklarda yaya gibi gezmesini sağlayan servislerini hizmete soktu.

Google Earth yetkilisi John Hanke, Google'ın dün hizmete giren 'Street View' hizmetinin şu anda ABD'nin San Francisco, New York, Las Vegas ve Denver kentlerinin bazı caddelerini kapsadığını söyledi.

Hanke, "Street View ile internet kullanıcıları, caddelerde sanal olarak yürüyebilecek, bir restorana bakıp içeri girebilecek, otobüs duraklarını yakından görebilecek ve yönlerini belirlemek için sokaklardaki işaretleri inceleyebilecek" dedi.

'Live Search Maps'

Microsoft'un hizmete soktuğu 'Live Search Maps' servisi de 3 boyutlu fotoğraflarla caddelerde sanal gezinti imkanı sağlıyor.

Microsoft, İngiltere, Kanada ve ABD kentleri için bu hizmeti sunuyor. Şirket, yaz sonuna kadar hizmetini diğer ülkelerin kentlerini de katarak genişletmeyi planlıyor.

'Street View' ve 'Live Search Maps'teki gerçek sokakların ayrıntılı fotoğraflarında, buralardaki kişi, araç ve binalar da yakından görülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious