Google'dan Cumhuriyet'e özel logo

Google'dan Cumhuriyet'e özel logo.7473
  • Giriş : 29.10.2008 / 09:51:00

Doodle" olarak nitelenen özel tasarımlı logolar 1999'dan beri kullanılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Google Türkiye'nin ana sayfası www.google.com.tr'de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için tasarlanan ''doodle''a (özel tasarımlı logo) yer veriliyor.

Google Türkiye'den yapılan yazılı açıklamaya göre, doodle olarak nitelendirilen bu özel tasarımlı logolar, 1999 yılından itibaren Google'ın kurucuları Larry Page and Sergey Brin tarafından kullanıldı.

Özel logo uygulamaları, tüm dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek, dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Ayrıca internet kullanıcıları, bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye ve konuya özel daha ayrıntılı bilgiye erişebiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 85. yıl dönümü nedeniyle, bu günün heyecanını ve ruhunu yansıtacak özel bir logo tasarlandı.

Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil, konuya ilişkin değerlendirmesinde, şunları kaydetti:

''Bu özel tasarımlı logoyu www.google.com.tr'de yayımlayarak, tüm Türkiye'nin Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamak ve bu önemli günün heyecanını hep birlikte yaşamayı amaçladık. 29 Ekim logosu Google'ın Türkiye pazarına verdiği önemin ve bağlılığının bir göstergesidir ve umarım tüm kullanıcılarımızın beğenisini kazanır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*