Google'dan eğitime destek

  • Giriş : 05.10.2006 / 00:00:00

İnternetin bir numaralı arama şirketi Google, BM Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) işbirliğine giderek okur-yazarlık için bir portal oluşturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Portal aracılığıyla öğretmenler, kuruluşlar ve okur-yazarlığa meraklı olan gruplar bir araya gelerek bilgilerini paylaşabilecek. Kullanıcılar internete aktarılmış kitaplarda ve akademik yazılarda bilgi tarayabilecek. Ayrıca kullanıcılar video, blog ve gruplar aracılığıyla birbiri ile irtibat kurabilecek. Bununla birlikte kullanıcılar, okur-yazarlık gruplarını internette arayıp varsa nerede olduklarını harita üzerinde görebilecek. Google'un bu yeni servisi, Frankfurt Kitap Fuarı'nda ilan edildi.

Google'un Avrupa iletişim müdürü Jessica Powell, "Şirket olarak amacımız bilgileri derleyip insanların ulaşımına sunmak. İnternetin bu amacımızı gerçekleştirmek için önemli bir araç olduğunu düşünüyoruz." dedi. Powell, okur-yazarlık için bunun daha da önemli olduğunu vurguladı.

Litcam'dan Karin Plötz, "Küresel problemler küresel çapta çözümler gerektiriyor. İşbirliği ve en iyi yöntemlerin paylaşılmasının okur-yazarlık için anahtar rolde olduğuna inanıyoruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious