Google'dan yeni adım: Gmail Labs

Google'dan yeni adım: Gmail Labs.42726
  • Giriş : 10.06.2008 / 20:54:00

Google, Gmail Labs'ı kullanıcılarına sundu. Peki Gmail Labs kullanıcılara neler getiriyor?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Google, çalışanlarını vakitlerinin %20'sini yan projelere ayırmaları konusunda her zaman teşvik etme yoluna gitti. Google'ın gerçekleştirdiği ve kullanıcılarla tanıştırdığı pek çok projenin sonucu ortaya çıkan sayısız servisi bu sayede kullanıcıların eline ulaştı. Aynı şekilde Gmail'in kendisi de 2004 yılının Nisan ayında bu şekilde hizmete sunulmuştu.

Bu projelerin bazıları yeterli olgunluğa ulaştığında Google Labs'da yayınlanıyor. Google Maps ve Google Reader gibi Google'ın dünya genelinde yoğun olarak kullanılan bu servis ve uygulamaları da önce Google Labs'da yer alıyor. Zaten Google da Google Labs hizmeti için 'bizim teknoloji oyun parkımız' sözünü sıkça dile getiriyor.

Şimdi ise Google, Google Labs'ı, yaklaşık 4 yıldır betası kullanılan Gmail'e taşımış bulunuyor. Geçtiğimiz akşam bu yeni özelliğin Gmail'e eklenmesinin ardından Gmail'in ayarlarında Labs şeklinde bir sekmenin geldiği kolayca görülebilir. Her bir proje ya da yeni bir özellik, yanında açıklamalarıyla beraber listeleniyor.CHIP

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious