Google'nin haritası Meclis gündeminde

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

İnternet arama motoru 'Google'ın dünyayı uydudan gösterdiği 'Earth' programında, Diyarbakır'ın Kürdistan başkenti olarak tanımlanmasını bir soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erdal Karademir, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığı'na verdiği yazılı soru önergesinde, bazı medya organlarında yer alan "PKK, Google'ı işgal etti" haberlerini hatırlatarak, bu haberlerde, Diyarbakır'ın sözde Kürdistan'ın başkenti, Güneydoğu Anadolu bölgesinin de Kürdistan olarak tanımlandığını kaydetti.
CHP'li Karademir, önergesinde şu sorulara yer verdi: "Google'ın yan şirketi Youtube'un Atatürk'e hakaretler içeren görüntüler yayınlamasının ardından yine aynı şirketin başka bir programı ile Türkiye'nin dünyadaki imajını zedelemeye ve işgalci olarak gösterilmesine yönelik bu yayınlara karşı nasıl bir strateji izlenmektedir? Ülkemizin toprak bütünlüğü ile doğrudan ilgili söz konusu gelişmeleri bir tesadüf eseri olarak yorumlamak mümkün müdür? Yukarıda verilen örnekler ve gelişmelerin, Türkiye Başbakanı Sayın Erdoğan'ın, eş başkanı olduğu Büyük Ortadoğu Projesi ile bir ilgisinin olduğu söylenebilir mi?"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious