Gorbaçov'dan ABD'ye eleştiri

  • Giriş : 04.10.2007 / 09:56:00

Dağılan Sovyetler Birliği'nin son Devlet Başkanı Mikail Gorbaçov, ABD'nin terörizmle savaş konusundaki yaklaşımını eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mikail Gorbaçov, ABD'nin terörizmle savaş konusundaki yaklaşımını eleştirerek ''savaşın sadece tanklar ve füzeler ile değil kitleleri aşağılayan ve terörizme yönelten dünyanın yapısal problemlerine eğilerek yapılması gerekir'' dedi.

The Courier Journal adlı dergi, Gorbaçov'un, ABD'nin kendisine miras kalan ayrımcılık problemini aşmayı başardığını savunduğunu, ''bu, dünya için füzelerden daha iyi bir örnek ve nüfuzdur'' dediğini yazdı.

Dünya İşleri Konseyi adlı kuruluşun maddi katkılarıyla Kentucky Merkezi'nde yapacağı konuşma dolayısıyla ABD'de bulunan Gorbaçov, Rusya'nın 1990'lı yıllardaki kargaşalıktan yavaş yavaş kurtulduğunu, ancak Batıyı korkutmaması gerektiğini belirtti. ''Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bazı eleştirileri hak ettiği'' görüşünde olduğunu ifade eden Gorbaçov, ancak genelde ülkeye düzen vermeye başladığını belirtti.

Gorbaçov, Kentucky Merkezi'nde yapacağı konuşmasının ardından, kendisi tarafından kurulmuş olan Yeşil Haç adlı çevre koruma örgütünün bugün New Orleans kentinde yapacağı uluslararası toplantıya katılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious