Gordon verdi veriştirdi

Gordon verdi veriştirdi.11610
  • Giriş : 18.05.2008 / 12:34:00

Türkiye’nin Avrupa standartlarının çok altında olduğunu kaydeden Hırvat oyuncu, "Beşiktaş önümüzdeki sezon beni düşünmüyor. Ben de sözleşmem olmasına rağmen ayrılma kararı aldım" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BEŞİKTAŞ’ın Hırvat stoperi Gordon Schildenfeld, yeni sezonda siyah beyazlı takımda olmayacağını belirtirken, kaçan şampiyonluğun sorumlusu olarak teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ı gösterdi. Ertuğrul Sağlam’ın isteği doğrultusunda devre arasında Dinamo Zagreb’den transfer edilen Gordon Schildenfeld, menajeri Yüksel Demir ile biraraya gelirken, "Türkiye çok değişik bir ülke. Ben takıma ısındım ama takım bana istenilen ilgiyi göstermedi. Gözümdeki sakatlık nüksedince sorunlar yaşadım" dedi. Gordon Schildenfeld, İstanbul BŞB maçında aldıkları yenilgi yüzünden şampiyon olamadıklarını ve bu maç öncesi Ertuğrul Sağlam’ın kendilerini taktiksel ve zihinsel olarak iyi motive edemediğini söyledi.

Beni düşünmediler

Hırvat oyuncu, "Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam maç öncesi soyunma odasında ilginç bir konuşma yaptı. Karşı takımda Beşiktaş’ta yedek kulübesinde bile yer bulamayan İbrahim Akın ile Galatasaray’dan gönderilen Necati’nin olduğunu söyledi. Bu iki oyuncudan korkmamız halinde şampiyon olmamamız gerektiğini ifade etti. Maça çıktık ve iki oyuncudan gol yedik. Çok şaşırdım. Onların gücünü çok iyi biliyormuş" diye konuştu.

Türkiye’nin Avrupa standartlarının çok altında olduğunu da kaydeden Gordon Schildenfeld, siyah beyazlı takım ile 2010 yılına kadar sözleşmesi bulunduğunu kaydederek şunları söyledi: "Sezon bitiminde menajerimiz Sinan Engin benimle konuşarak beni düşünmediklerini söyledi. Şu anda kendime Almanya ve İtalya’da takım arıyorum. Türkiye’den de teklif gelmesi halinde oynarım. Beşiktaş Kulübü’nün benim hakkımdaki düşüncelerinin olumsuz olması nedeniyle ben de ayrılma kararı aldım."

HURRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious