Görevliler kapıyı kilitleyince

  • Giriş : 18.02.2007 / 00:00:00

Tarihi Sinop Cezaevi'ni gezmek isteyen bir yerli turist, görevlilerin mesai bitiminde kapıyı kilitleyip gitmeleri üzerine içeride kalınca, cezaevinden kendi olanaklarıyla çıkabildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Osmaniye'den Sinop'a gelen ve emekli bankacı olduğunu söyleyen Cem Cengiz, Tarihi Sinop Cezaevi'ni gezmek istedi. Mesai bitimine yarım saat kala içeri giren Cengiz, saat 17.00'yi geçtiğinde çıkmak için kapıya geldiğinde, kapının kilitli olduğunu gördü. Bir süre cezaevinden çıkmak için yer arayan, daha sonra giriş kapısının arkasındaki demir sürgüyü zorlayarak cezaevinden çıkabilen Cengiz, kapıların kilitli olduğunu farkedince panik yaşadığını anlattı.

Tarihi Sinop Cezaevi'nin, Sinop turizmi açısından önemli bir yer olduğunu belirten Cengiz, ''Hayatımda ilk kez böyle birşey başıma geldi. Çok korktum. Bu tür yerlerde kapılar kapatılmadan önce görevlilerin anonsla veya kontrol ederek ziyaretçileri uyarması gerekir. Bu yapılanı sorumsuzluk olarak değerlendiriyorum'' dedi.

İçeride kendisinin yerine yaşlı birinin kalmış olması durumunda kalp krizi bile geçirebileceğini savunan Cengiz, görevlilerden dikkatli olmalarını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious