Görgü Tanığı: 2. helikopteri gördüm

Görgü Tanığı: 2. helikopteri gördüm.12821
  • Giriş : 06.04.2009 / 00:06:00
  • Güncelleme : 05.04.2009 / 23:16:39

Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili şüpheler tırmanıyor. Dehşete düşüren iddia...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

''PİLOT ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"

Büyük Birlik Partisi (BBP) avukatı Kemal Yavuz Genel Başkanları Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili somut verilere dayalı kuşkularının olduğunu söyledi. Yavuz, Zaman'a yaptığı açıklamada helikopter pilotu Kaya İstektepe'nin yiyip içtiklerine bir şey katılmış olma ihtimaline karşı, kendisinden alınan parçaların Adli Tıp'a gönderildiğini anlattı. Pilotun etkisiz hale getirildiğinden şüphelendiklerini aktaran Yavuz, görme bozukluğu, beyin kanaması veya kalp krizi sonucunu doğuran, yiyecek içeceğe katılmak suretiyle verilen maddelerin akla geldiğini kaydetti.

Görgü tanığı köylülerin, helikopterin alçaktan uçtuğunu, ağaçlar üzerinden yalpalayarak gittiğini anlatmasının kuşkularını büyüttüğünü vurgulayan Yavuz, Zaman'a yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Ortada son derece tecrübeli bir öğretmen pilot var. Önünü görmese gitmez, geri döner veya zorunlu iniş yapar. Son 20 km'yi sis içinde gidiyor. Sis içinde görmeden nasıl 20 km gitti? Helikopterin süratli şekilde dağa önden ve doğrudan çarptığı anlaşılıyor. Aracın burun kısmı içeri doğru yamulmuş. Önde oturanlar kafalarını cama çarpmış ve kafatasları içeri çökmüş. Hem öndekilerin hem arkadakilerin emniyet kemeri iç organlarını tahrip edecek şekilde zarar vermiş. Dağı aşmaya 100 metre kalmış. İki ihtimal var. Ya pilot etkisiz hale getirildi ya da helikopter kontrolden çıktı."

GÖRGÜ TANIĞI: "2. HELİKOPTERİ GÖRDÜM"

BBP MKYK üyesi ve partinin avukatı Kemal Yavuz, DHA'ya bir görgü tanığının, kazanın olduğu sırada havada ikinci bir helikopter gördüğünü ve güçlü bir manyetik dalganın helikopteri etkisiz hale getirebileceğini söyledi. BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin Kahramanmaraş'ta 25 Mart'ta düşmesiyle ilgili partinin avukatı Kemal Yavuz, kaza anında havada başka bir helikopter olduğu iddiasını gündeme getirdi. Üzerinde en çok durduğu konunun karadan veya havadan manyetik dalga verilmiş olasılığı olduğunu söyleyen Yavuz, “Bazı görgü tanıkları havadaki başka bir helikopterden bahsediyor.

İddia olarak söylemiyorum ihtimal olarak söylüyorum. Batıdan doğuya giden bir helikopterden bahsediyor. Güçlü bir manyetik dalga yayıldığı takdirde bu cihazların tamamını etkisiz hale getirebilir. Böylece helikopter, pilotun hakimiyetinden çıkar. Bunu helikopterin çarpma şeklinden çıkartıyorum. Çünkü en çok önemsediğim konu bu. Bu kuşkum nedeniyle helikopterin etkisiz hale getirildiğini düşünüyorum. Bunu bizzat görgü tanığından dinledim. Kendisi Tekir beldesinde görmüş. Gaziantep'e gidiyormuş” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*