Görgü tanıklarından Bilkent bombaları

Görgü tanıklarından Bilkent bombaları.14324
  • Giriş : 29.04.2009 / 13:11:00

Görgü tanıkları üniversitedeki bombalı saldırıyı anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bilkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kürşat Aydoğan, eski Bakan Hikmet Sami Türk'ün sağlık durumunun iyi olduğunu, evinde dinlendiğini bildirdi.

Bilkent Üniversitesinde Anayasa Hukuku dersi veren eski bakanlardan Hikmet Sami Türk'e yönelik bombalı saldırı girişimiyle ilgili AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Aydoğan, sabah saatlerinde Hukuk Fakültesinin birinci katında bir patlama olduğunu belirtti.

Hemen güvenlik kordonu oluşturulduğunu ve okulun güvenlik görevlileri tarafından Hukuk Fakültesi'nin boşaltıldığını ve kısa süre içinde Jandarma ekiplerinin gelerek olaya el koyduğunu anlatan Aydoğan, şunları kaydetti:

''Bana anlatılanlara göre, Hikmet Sami Türk hocamıza yönelik bir girişim söz konusu. Bir kız, üzerindeki fünyeyi patlatmak istiyor. Fünye patlıyor ama düzenek çalışmıyor anladığım kadarıyla ve kendini yaralıyor. Tam o sarıda Sami Bey'in korumaları müdahale ederek etkisiz hale getiriyorlar. Jandarma geliyor, düzeneği tamamen etkisiz hale getirip çıkarttıktan sonra hafif yaralı olan saldırganı, yakındaki Atatürk Hastanesine götürüyor.''

Hikmet Sami Türk'ün sağlık durumunun iyi olduğunu, evinde dinlenmeye çekildiğini belirten Aydoğan, Türk'ün kimseyle görüşmek istemediğini, olayın şokunu yaşadığını kaydetti.

-GÖRGÜ TANIKLARI-

Bu arada olay sırasında Hukuk Fakültesi'nde olayın meydana geldiği yerin yakınındaki sınıfta derste olan görgü tanıkları ise ders sırasında iki patlama sesi duyduklarını, daha sonra 5 dakika bulundukları yerde kaldıktan sonra Rektör Yardımcısı Kürşat Aydoğan'ın ''Okulu Boşaltın'' sözünü duyduklarını anlattı.

O sırada camdan Hikmet Sami Türk'ü gördüklerini ve Türk'ün sağlık durumunun iyi olduğunu kaydeden görgü tanıkları, sınıftan çıktıkları sırada uzun siyah saçlı ve siyah kıyafetli bir kadının Türk'ün korumaları tarafından etkisiz hale getirilerek yere yüzüstü yatırıldığını ve her yeri beyaz bir tozun kapladığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*