Görgü tanıklarından Üsküdar'daki saldırı anı

Görgü tanıklarından Üsküdar'daki saldırı anı.9615
  • Giriş : 08.08.2008 / 02:02:00
  • Güncelleme : 08.08.2008 / 00:17:39

Görgü tanıkları patlamaların, Karacaahmet Mezarlığı'ndan ağaçların arasından atılan bombaların yol açtığını öne sürdüler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Üsküdar Belediyesi'nin ek hizmet binası yakınındaki patlamaların, mezarlık kısmından atılan bombalardan kaynaklandığı ileri sürüldü.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Selimiye Atölyeler Caddesi üzerinde bulunan Üsküdar Belediyesi'nin ek hizmet binası ile Temizlik İşleri Bakım Onarım Atölyesi'nin yakınında art arda patlamalar meydana geldi.

Görgü tanıkları patlamaların, hizmet binasının hemen arkasındaki Karacaahmet Mezarlığı'ndan ağaçların arasından atılan bombaların yol açtığını öne sürdüler.

Temizlik İşleri Bakım Onarım Atölyesi'nde çalışan bir işçi, patlama sonucu şarapnel parçasının ayağına isabet etmesi sonucu hafif yaralandı. Yaralanan işçinin, ambulans ile Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldığı belirtildi.

Patlama nedeniyle belediyenin ek hizmet, atölye ve Üsküdar Belediyesi Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) binalarının camları kırılırken, park halindeki araçlarda da maddi hasar oluştu.

TOGEM çalışanları, art arda şiddetli 3 patlama sesi duyduklarını ve korkuyla binayı terk ettiklerini anlattılar.

Bu arada, olay yerine gelen polis ve itfaiye ekiplerinin patlamaya ilişkin incelemeleri sürüyor. Güvenlik amacıyla olay yerine, 100 kadar da Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*