Görme engelli vekilin evlilik hikayesi

Görme engelli vekilin evlilik hikayesi.9808
  • Giriş : 20.11.2007 / 17:15:00

Görme engelli AK Parti Milletvekili Lokman Ayva, özürlülerin aile kurmada yaşadığı sıkıntıları gündeme getirdiği toplantıda kendi evlilik macerasını anlattı. İşte Ayva'nın ilginç hikayesi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Görme engelli AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva’nın, "3. Özürlüler Şurası"nda yaptığı konuşma, özürlülerin aile kurmada yaşadığı sıkıntıları bir kez daha gündeme getirdi.

Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığınca Dedeman Oteli’nde düzenlenen "Bakım Hizmetleri" konulu "3. Özürlüler Şurası"nın dünkü açılışında konuşan Ayva, salondakilerin gülüşmeleri ve alkışları arasında evlilik macerasını esprili bir dille anlattı.

Ayva, "Bir kızla çıkıyorduk" diye başladığı sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dört yıl çıktık dile kolay... İlk çıktığımız gün fakülteye kayıt olsaydım, ikinci bir fakülte bitirirdim. Gerçi bu da fena bir fakülte olmadı ama... Dördüncü senenin sonlarına doğru geldik, evlenmeye karar verdik. Tabii kız gitmiş ailesine anlatmış, ’Biz Lokman ile evlenmeye karar verdik’ diye... Ertesi gün duydum ki babası kalp spazmı geçirmiş.

Biz de tabii evliliği hayallerimizde gördük." Lokman Ayva’nın bu sözleri üzerine salondan alkış sesleri yükseldi. Bir davetlinin, "Eşiniz bunları biliyor mu?" sorusuna Ayva, "Eşim de biliyor. O da çıktıklarımdan biriydi çünkü" şeklinde yanıt verdi.

Lokman Ayva, eşi ile tanıştıktan sonra nasıl evlendiklerini de esprili bir dille aktardı. Evlenme kararı aldıktan sonra eşinin ailesine durumu açtığını belirten Ayva, sözlerini şöyle tamamladı:

"Eşim gitmiş, ailesine anlatmış ’Biz Lokman ile evleneceğiz’ diye...

Tabii aile birden isyan etmiş ’Ya ne yapacaksın körden başkasını bulamadın mı?’ diye... Sonra bizim hatun cesur tabii, masaya vurmuş demiş ki, ’Vermezseniz de kaçarım’. Ben kaçıracakmışım, düşünebiliyor musunuz? Dedim ’ya git kardeşim işine, ben başka bir kız ile daha çıkardım’. Silahlar, milahlar, kaçıranın öyle yanına bırakır mı Türk milleti? Neyse Allah’tan o işi hatunun cesareti sayesinde çözdük."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious