Görme engelliler bilgisayar sertifikası alacak

  • Giriş : 16.09.2006 / 00:00:00

Görme Engelliler Bilgisayar Kursu başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sosyal Riski Azaltma Projeleri (SRAP) kapsamında Isparta Belediyesi ve Dış İlişkiler Avrupa Birliği Koordinasyon Birimi (DABKO) tarafından hazırlanan çalışmalardan biri olan Görme Engelliler Bilgisayar Kursu başladı.

Türkiye Görme Engelliler Derneği Isparta Şubesi'nde düzenlenen kursun açılış törenine Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Aydemir, Şube Başkanı Mehmet Ali Özbay ve kursa katılacak olan görme engelli vatandaşlar katıldı.

60 bin YTL'ye mal olan ve SRAP kapsamında yer alan projeler arasında bulunan kursta 10 görme engelli vatandaş 6 ay süre ile kendileri için özel dizayn edilmiş bilgisayarları kullanmayı öğrenecek. Kurs gören görme engelli vatandaşlar bunun yanı sıra her ay da 120 YTL maaş alacak ve sertifika sahibi olacak.

Kursun açılışında konuşan Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Aydemir, çalışmanın görme engelli vatandaşların topluma kazandırılması adına çok önemli bir çalışma olduğunu vurgulayarak, gelişmeleri mutluluk verici olarak niteledi.

Kursun kendileri için çok faydalı olacağını dile getiren görme engelli vatandaşlardan Durmuş Sel de ilk defa bilgisayar kullanacağını, projenin yararlı olacağını belirtti.

Daha sonra Görme Engelliler Derneği Isparta Şube Başkanı Mehmet Ali Özbay yazılan yazıyı sesli olarak aktaran bilgisayarın başına geçerek nasıl kullanıldığını katılanlara anlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious