Görme engellilerden Fransa'ya protesto

  • Giriş : 07.10.2006 / 00:00:00

Ermeni soykırımı iddiası tarihsel ve emperyalist bir yalandır.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Altı Nokta Körler Derneği, Altı Nokta Körlere Hizmet Vakfı, Türkiye
Kamu-Sen, İşçi Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Atatürk Çizgisi Platformu üyeleri, Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği önünde toplandı.
Altı Nokta Körlere Hizmet Vakfı Başkanı Turhan İçli, grup adına yaptığı
açıklamada, yıllardan beri ısıtılıp ısıtılıp batılı parlamentoların önüne
getirilen, ''Ermeni soykırım'' iddiasının yine gündeme geldiğini anımsatt''Ermeni soykırımı iddiası tarihsel ve emperyalist bir yalandır'' diyen
İçli, şöyle devam etti: ''Türk ulusuna boyun eğdiremeyen ve ülkemizi sömürgeleştirmeyen batılı güçler, bu planlarını bugün sahneye koymaya çalışmaktadırlar. Tarih bilinci ve gerçeğe bağlılık duygusu olan herkes bilmektedir ve tüm objektif kaynaklar doğrulamaktadır ki, 1915 yılı ve sonrasında biz yalnızca vatanımızı savunduk. Fransız, İngiliz ve Rus emperyalistlerinin kışkırtıp silahlandırarak bizi arkadan vurmak üzere harekete geçirdiği Ermeni çetelerinin etkisizleştirilmesi için alınan önlemler, kasıtlı olarak katliam ve soykırım imiş gibi propaganda edilmekte ve bugün ülkemizi parçalamak amacıyla bir silaha dönüştürülmüş bulunmaktadır.'' İçli'nin açıklamasının ardından gruptakiler, ''Soykırım yapmadık, vatan savunduk'' şeklinde slogan attılar. Daha sonra, sözde Ermeni Soykırımı ile ilgili tasarının Fransa parlamentosunda görüşülecek olmasını protesto etmek amacıyla büyükelçiliğin önüne siyah çelenk bırakıldı.
ı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious