Görme engellilerin futbol maçı nefes kesti

  • Giriş : 13.05.2006 / 00:00:00

Eminönü Belediyesi'nin "Sakatlar Haftası" nedeniyle düzenlediği görme engelliler arasındaki futbol maçı, büyük çekişmeye sahne oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cundi Spor Tesisleri'nde Fatih Sultan Mehmet Spor Kulübü'nün yüzde 80 ve yüzde 90 görme engelliler arasında düzenlediği maçın ilk Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er yaptı. Burada açıklamalarda bulunan Başkan Nevzat Er, ilçelerinde Engelliler Koordinasyon Merkezi kurduklarını anlattı. Nevzat Er, "Bu çalışmanın başında da engelli arkadaşımız yer alıyor. Eminönü Belediyesi'nde ne kadar engelli varsa onları toplamaya çalışıyoruz. Merkezimizdeki kurslara daha kolay katılmaları için servislerle getirip götürüyoruz. Bunlar da bizim insanlarımız, parçalarımız. Toplumsal bütünlüğün içinde engelli vatandaşlarımızın de yer alması gerekiyor. Bu futbol maçı da bu kapsamda yapılmaktadır. Güzel olacağını umuyorum." dedi.

Amaçlarının engellilere fırsat verilirse neler yapabileceklerini göstermek olduğunu vurgulayan Mustafa Göktaş isimli engelli futbolcu da, "Niyetimiz top oynamak. Bir Fenerbahçe - Galatasaray gibi olmasa da kendi aramızdaki rekabeti Türkiye'ye gösterebilmek" şeklinde konuştu.

Futbol oynarken zorluk yaşamadığını ifade eden Rıdvan Aslan ise, ancak zaman zaman arkadaşlarıyla çarpıştığında veya topu göremediğinde zor anlar yaşadığını dile getirdi.

Kendilerine fırsat verildiğinde en iyi şekilde görevlerini yerine getirdiklerini dile getiren Adem Demirci de, "Futbol oynamayı seviyoruz. Bize fırsat verdikçe en güzel şekilde oynayıp başarılı olacağımızı inanıyorum" dedi.

Büyük çekişmeye sahne olan maçta mavi takım kırmızı takıma 9 - 5 üstünlük sağladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious