Görme özürlülere özel program

Görme özürlülere özel program.13652
  • Giriş : 14.11.2008 / 16:34:00

Görme özürlülerin daha rahat okuyabilme ve görebilmelerine imkan sağlayan ekran büyütme yazılımı zoomtext, dünyada en çok kullanılan ve tercih edilen program olma özelliğini sürdürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Program kullanıcıya ihtiyaçları ve görme oranına göre en uygun düzenleme yapabilmesine uygun şekilde programlandı. AS Haber Ajansı'nın (asha) bildirdiğine göre, ekrandaki resim, metin ve benzeri objeler istenilen boyutlarda görüntülenebiliyor, arka plan ve ön plan renkleri ihtiyaca göre istenilen şekilde düzenlenebiliyor.

“Her programa ayrı ayar”

Zoomtext'in gelişmiş konfigürasyon özellikleri sayesinde her program ve uygulama için farklı görüntü seçenekleri belirlenip yapılan bu ayarlar ayrı ayrı korunabiliyor. Programın arama özellikleri sayesinde metin, internet ve uygulamalar üzerinde istenilen noktaya kolayca ulaşılabiliyor.

“Sese karşı da duyarlı”

Programın diğer bir özelliği de sese karşı duyarlı olması olarak gösteriliyor. Zoomtext doğal insan sesi kalitesine sahip seslendiricisi sayesinde ekran okuyucu olarak da kullanılabiliyor. Programın neyi ne kadar seslendireceği kullanıcı tarafından belirleniyor.

Zoomtext'le ilgili daha fazla bilgi www.beyid.com.tr web adresinden veya +90 (212) 3616661 – +90 (212) 2382008 nolu telefonlardan öğrenilebiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*