Görmeyenler İsrail'i taşladı

  • Giriş : 13.08.2006 / 00:00:00

Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şubesi üyeleri İsrail'in Lübnan'da gerçekleştirdiği saldırıları kınamak amacı ile İsrail yazılı bir pankartı taş yağmuruna tuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şube Başkanı Veli Özağan, tarih boyunca Müslümanların çeşitli bahanelerle sürekli eziyete maruz bırakıldığını belirterek, tarihte Müslümanların her zaman şiddete maruz kaldıklarını savundu. Basit bahaneler ile yapılan katliamı insanlık dramı olarak değerlendiren Özağan, "Bizi çeşitli bahanelerle yok etmeye çalışanlar hain ve sinsi planlarına bugün de devam ediyor. Bunun en açık göstergesi Bosna Hersek'tir, Afanistan'dır, Çeçenistan'dır, Filistin'dir ve Lübnan'dır. İsrail'in Amerika desteği ile gerçekleştirdiği Lübnan saldırılarında kadınlar ve çocuklar acımasızca öldürülüyor. Bütün dünya da bunu seyrediyor" dedi.

Buna dur demenin en önemli yolunun birlik ve beraberlikten geçtiğine değinen Özağan, "Dini, dili, ırkı, farketmez insana karşı işlenen suça tüm dünya milletlerinin dur demesi gerekir. Yaşanan vahşeti gören milyarlarca göz bunu görmezden gelirken gözleri görmeyen bizler korkmadan bu vahşetin karşısında olduğumuzu haykırıyoruz." şeklinde koniştu.

Yapılan basın açıklamasının ardından Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şubesi üyeleri, üzerinde İsrail yazılı siyah bir pankarta yanında getirdikleri taşları atarak İsrail'e karşı olan tepkilerini gösterdi. Eyleme vatandaşlar da destek verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious