Görücüye çıkıyorlar

  • Giriş : 17.05.2007 / 00:00:00

Milletvekilillerinin durumlarına Erdoğan karar verecek

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Milletvekili aday başvurularının sona erdiği AK Parti'de adaylar şimdi görücüye çıkıyor. Hafta sonu yapılacak temayül yoklamasında terleyecek olan aday adayları daha sonra genel merkezde mülakata girecek. Temayül yoklama sonuçları kamuoyuna açıklanmayacak.

AK Parti'de adaylık başvuruları sona erdi. Yaklaşık 4 bin kişi milletvekili adayı olmak için AK Parti'yi tercih etti.

Şimdi sıra genel merkezin kararında. Bunun için 19-20 Mayıs tarihlerinde temayül yoklaması yapılacak.

Temayül yoklamalarında Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeleri sorumlu olacak. Hazırlanacak çarşaf liste üzerinden işaretleme sistemiyle teşkilat üyeleri oy kullanacak.

Oylamaların ardından sandıklar genel merkeze getirilecek. Temayül yoklamasını başarıyla geçen aday adaylarını bu kez mülakat bekliyor. 25 Mayıs tarihinde başlayacak olan mülakat 5 gün devam edecek.

Son söz Erdoğan'ın

Listelere son şeklini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan verecek. Mevcut milletvekilleri Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla temayül yoklamasına alınmayacak.

Ancak Erdoğan'ın önünde her milletvekiline ait bir dosya bulunuyor. Dosyalarda, vekillerin beş yıllık performansını ve çalışmalarını içeren notlar yer alıyor.

Genel merkezin kriterleri arasında özel hayatın olup olmayacağı ise bazı milletvekillerini tedirgin etti.

SEÇİM 22 TEMMUZ'DA

Meclis Genel Kurulu, 3 Mayıs'ta AK Parti'nin ''genel seçimlerin 22 Temmuz'da yapılması'' yönündeki önergesini kabul etti. Türkiye 22 Temmuz'da sandık başına gidecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious