Görüntüler nasıl duyuruldu?

  • Giriş : 02.02.2007 / 00:00:00

AFP görüntüleri dünyaya 'katille kol kola' şeklinde geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türk kolluk kuvvetlerinin yeni bir utançla yüzyüze geldiğini belirten Fransız AFP ajansı, bu haberle birlikte; Dink sükastı ile ilgili Trabzon emniyetine gelen istihbaratın takip edilmediği de hatırlatıldı. Ayrıca Hrant Dink'in Agos gazetesindeki yazısında aldığı ölüm tehditlerine yer vermesine rağmen, Polisin gerekli korumayı sağlamadığı için eleştirildiği belirtilmiş.

AFP haberi sunarken Sabah gazetesinin "Katille kol kola." manşetini ve Radikal gazetesinin kullandığı "Katili bir alnından öpmedikleri kalmış." ifadelerine de yer verdi.

Olay fotoğraflar ile ilgili soruşturma başlatıldığına da yer verilen verilen haberde hem polisin hem de jandarmanın bu çerçevede soruşturulacağı belirtilmiş.

Ayrıca cinayetle ilgili soruşturmada gelinen şu aşamada zanlıların herhangi bir yeraltı örgütüne bağlı olmadıkları ancak aşırı-milliyetçi fikirlerden etkilendikleri ve Türkiyenin birliğine yönelik tehditlerin yükselmesi karşısında adaleti kendi elleri ile vermek istediklerine değinen AFP, geçen hafta Trabzon valisi ve emniyet müdürünün de bu olayla ilgili olarak görevden alındıklarını yazdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious