Göstergeler olumlu yönde

  • Giriş : 09.07.2006 / 00:00:00

Bakan Aksu, sağlanan istikrar ortamı sayesinde ekonomik göstergelerde önemli ölçüde düzelme olduğunu, ihracat ve milli gelirin arttığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bakan Aksu, Amasya'nın Merzifon ilçesinde yaptırılan Polis Meslek Eğitim Merkezi'nin açılış törenine katıldı. Güvenlik güçlerinin bugün gelinen noktada teknik donanım, kabiliyet ve performans yönünden ileri düzeyde olduğunu dile getiren Aksu, ''Artık güvenlik birimlerimiz insan gücünün niteliği ve kullandığı teknoloji ile Avrupa'daki benzer teşkilatları aratmayacak noktaya gelmiştir'' dedi. Teknoloji ağırlıklı projelerden en önemlisinin geçen yıl temmuz ayında İstanbul'da hizmete soktukları Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) olduğuna dikkati çeken Aksu, diğer hizmete sundukları sistemler hakkında da bilgi verdi. Aksu, şöyle konuştu: "Bir taraftan güvenlik teşkilatlarında teknolojiyi ve bilimsel yaklaşımı hakim kılarken, diğer yandan da polis açığının bir an önce kapatılması için çalışmalar yürüttük. Üniversite mezunları polis meslek eğitim merkezlerinde eğitim görerek polis oluyor. Bu kapsamda açılan 5 polis meslek eğitim merkezinden bugüne kadar 3733 öğrenci mezun oldu. Ek olarak 2006 yılının haziran ayında İstanbul, Aydın ve Bilecik'te de eğitim merkezleri açıldı. Merzifon'da açılışını gerçekleştirdiğimiz bu eğitim merkeziyle sayı 9'a çıktı. 21 Haziran 2006 tarihi itibariyle 9 merkezde toplam 3979 öğrenci eğitim ve öğretimlerine başladı. 2007 yılının ocak ayında polis meslek eğitim merkezlerine 4405 öğrenci daha almayı planlıyoruz.''

Merkezin açılışına Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle, AK Parti Amasya milletvekilleri Hamza Albayrak, Elazığ milletvekili Necati Çetinkaya, 5. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Sinan Şanlı, Belediye Başkanı İsmet Özarslan ile diğer davetliler katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious