Göz göre göre kaza ucuz atlatıldı

Göz göre göre kaza ucuz atlatıldı.12386
  • Giriş : 26.05.2007 / 23:10:00

Şişli Piyalepaşa Bulvarı üzerinde hatalı dönüş nedeniyle meydana gelen kaza, bir kez daha trafikte en küçük bir hatanın nelere mal olabileceğini gözler önüne serdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kasımpaşa istikametinden Okmeydanı istikametine seyir halinde bulunan iki otomobilin karıştığı kaza bir kişinin yaralanmasıyla son buldu. Olay yerine gelen ambulans ile yaralı sürücü hastaneye kaldırılırken, kaza en küçük bir hatanın trafikte nasıl sonuçlar doğurabileceğini gözler önüne serdi.
Olay Şişli Piyale Paşa Bulvarı üzerinde saat 20:30 sıralarında meydana geldi. Kasımpaşa yönünden Okmeydanı yönüne seyreden 34 MRT 25 plakalı otomobil ile 34 UN 9904 plakalı otomobil bulvar üzerinde benzin istasyonu önündeki dönüşte çarpışarak bariyerlere bindirdi. Hatalı dönüş yaparak karşı yola geçmeye çalışan Fiat marka aracın neden olduğu kazada, ölen olmaması tek teselli kaynağı olurken, hatalı sürücü bir süre araç içinde sıkıştığı için yardım gelmesini bekledi. Yüzü kanlar içinde kalan sürücüye ilk müdahale çevreden yetişen vatandaşlar tarafından yapıldı.

Yaşadığı şok yüzünden okunan sürücü yine vatandaşların yardımıyla araçtan çıkarılarak banket kenarına oturtuldu. Yaralı sürücü kısa süre içinde olay yerine gelen ambulansa konularak Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ambulansın olay yerine gelmesinin ardından araçtan inen bir sağlık görevlisi de kaza yapan araçlardan sızan yağ nedeniyle dengesini kaybederek yere düştü. Sağlık görevlisi yine vatandaşlar tarafından yerden kaldırıldı. Kaza yapan diğer araçta bulunan iki kişi ise aracın açılan hava yastıklarının da yardımıyla yara almadan kurtuldu.

Kaza nedeniyle Piyale Paşa Bulvarı'nda uzun süre trafik sıkışıklığı yaşanırken, olay yerine itfaiye ve polis ekipleri gelerek önlem aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious