Göz göre göre ölüme gitmişler!

Göz göre göre ölüme gitmişler!.19163
  • Giriş : 10.06.2008 / 12:21:00
  • Güncelleme : 10.06.2008 / 12:11:12

Isparta'daki uçak kazasından 28 gün önce hazırlanan raporda uçağın ait olduğu World Focus şirketinde 60 eksik tespit edildi. İşin ilginç yanı bu raporda imzası olan yetkilinin şimdi adını değiştiren World Focus şirketinde çalışıyor olması.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Star Televizyonu Ana Haber Bülteni'nde Uğur Dündar tarafından açıklanan rapor kazadan tam 28 gün önce düzenlenmiş. Rapora göre düşen Isparta uçağının gökyüzünde olmaması gerekiyordu. Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve bu güne kadar ortaya çıkarılmayan 2 kasım 2007 tarihli raporda, 6 mühendis World Focus şirketini mercek altına aldı ve kazadan 28 gün önce 60 eksik tespit etti. Yapılması gereken işlem , 60 eksik giderilene kadar uçuşlara ara vermek olmasına rağmen bunun yapılmadığı ortaya çıkıyordu. Eksiklikler giderilmediği için yapılan uçuş sonrasında da uçak aralarında akademisyenlerin de olduğu 57 yolcuya mezar oluyordu.

RAPORU HAZIRLAYAN GENEL MÜDÜR YARDIMCISI KAYIRDIĞI ŞİRKETTE ÇALIŞMAYA BAŞLAMIŞ

Habere göre 60 tane eksikiği var denilen World Focus şirketinin uçuş yapmasına göz yumulmasının ardından da büyük bir skandal ortaya çıktı.

Katliam gibi kazannın ardından suçlu arandı. Herşey didik didik edildi. Periyodik bakım, pilotaj hatası, ILS cihazı, havaalanının durumu tartışıldı. Ama rapor görmezden gelindi. Kazadan 28 gün önce bu şirketin 60 eksiği var denilen raporun altında ise Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Oktay Erdağ'ın imzası vardı. Kazanın hemen ardından emekli olan Erdağ'ın yeni yeri ise bir hayli ilginç. Uçağının düşmesi ardından adını Ankair diye değiştiren, rapora göre uçuş yapmaması gereken, işletme iptal edilmeyen World Focus şirketi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious