'Göz yumanlar,suça ortaktır!'

  • Giriş : 06.08.2006 / 00:00:00

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, saldırılara göz yuman dünya ülkelerinin suçlu olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yazıcıoğlu, partisinin Bursa il teşkilatının düzenlediği pikniğe katılmak için geldiği Bursa'da Tophane Çay Bahçesi'nde düzenlediği basın toplantısında, bütün dünyanın, Birleşmiş Milletler'in, Avrupa Birliği'nin, İsrail'in saldırılarına sessiz kaldığını, basit bir kınama bile yapılamadığını, bunun bu cinayeti işlemekle eşdeğerde olduğunu kaydetti.

İsrail'in saldırıları sonucu Filistin ve Lübnan'da binlerce insanın katledildiğini, onbinlerce insanın yaralandığını ve evsiz kaldığını kaydeden Yazıcıoğlu, "İsrail'in sürdürdüğü saldırılar, katliamdır, adi bir cinayettir, soykırımdır. Bu saldırılara ve cinayete sessiz kalan başta BM, AB, İngiltere, ABD ve İslam Konfederasyonu Örgütü olmak üzere tüm dünya suçludur." dedi.

"AB HAYAL TÜNELİ"

Yazıcıoğlu, son zamanlarda tırmanan terör olaylarına değinerek, sınır ötesi operasyona karşı çıkan Amerika'nın Irak'ta ve Afganistan dağlarında sözde terörist avında olmasının samimiyetsizliğinin göstergesi olduğunu belirtti. Avrupa Birliği sürecinde Türkiye'nin elinin kolunun bağlandığını ifade eden Yazıcıoğlu, Türkiye'nin Türk dünyasıyla birlikte hareket etmesi gerektiğini Avrupa Birliği'nin bir hayal tüneli olduğunu ileri sürdü.

BBP lideri, Türkiye Cumhuriyeti devletinin tarihinde hiç bu kadar rencide edilmediğini, yürütülen yanlış politikalar nedeni ile önce Süleymaniye'de 11 Türk askerinin başına çuval geçirildiğini, daha sonra Türk istihbarat görevlilerinin elleri arkalarından bağlanıp dövüldükten sonra Türkiye sınırına atıldığını öne sürerek, şöyle devam etti: ''Bu bilgiler sonradan kamuoyuna yansıdı. Kendi topraklarımızda, İncirlik'te ABD'li askerler tarafından bir subayımızın eşiyle birlikte elleri arkadan bağlanıp yere yatırılarak dövülmesini içimize sindiremiyoruz. Türk devletine hakaret içeren, aşağılayan bu davranışa sessiz kalan, göz yuman iktidarı kınıyoruz. Büyük cihan devletleri kurmuş bir milletin bugün içine düştüğü durumu kabul edemiyoruz. Türkiye uydu devlet değildir. Mandayı kabul etmemiştir. İstiklal ve tam bağımsızlık için verdiği mücadele ortadadır.''

Parti olarak bu gece Lübnan'a gideceklerini, burada meclis başkanı, devlet başkanı, başbakan ve bakanlarla görüşmeler yapacaklarını dile getiren Yazıcıoğlu, ayrıca Lübnan-İsrail sınırına giderek incelemelerde bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Yazıcıoğlu, basın toplantısından önce Tophane'de bulunan Osmangazi ve Orhangazi türbelerini ziyaret ederek dua etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious