Gözaltılar arasında polisler de var!

Gözaltılar arasında polisler de var!.20482
  • Giriş : 22.01.2009 / 09:36:00

Soruşturma kapsamında, gözaltına alınanlar arasında asker ve polislerin de olduğu iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Asker ve Polislerin İbrahim Şahin ile bağlantılı olan iki 'suikast timi' olduğu alınan ilk bilgiler arasında.

Ergenekon soruşturması kapsamında Antalya'dan bir emniyet amiri ile bir polis memurunun ifadesine başvurulmak üzere İstanbul'a götürüldüğü bildirildi. Alınan bilgiye göre, Ergenekon Soruşturması kapsamında, bir emniyet amiri ile bir polis memuru, ifadesine başvurulmak üzere Antalya'dan alınarak, İstanbul'a götürüldü.

Ergenekon soruşturmasında 11. dalga başladı. Ankara, İstanbul, Elazığ, Isparta, Hakkari, Tokat, Hatay dahil toplam 13 ilde şu anda Ergenekon Operasyonu sürüyor.

Ergenekon terör örgütü soruşturması kapsamında Türk Metal-İş Sendikası ve Avrasya Televizyonu'nda arama yapılıyor. Sabah saat 7,30 sularında başlayan arama çalışmaları sürüyor. Türk Metal-iş sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek ve araştırmacı Erhan Göksel gözaltına alındı. Gazeteci Ünal İnanç İstanbul'da gözaltına alındı. Yeni isimler geldikçe sizlerle paylaşacağız. ETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınanlardan isimleri netleşenler şöyle.

Mustafa Özbek (Türk Metal İş Genel Başkanı)
Emrul Kavrak (Türk Metal İş Genel Başkan yardımcısı)
Hacit Hazır (Türk Metal İş Genel Başkan yardımcısı)
Muharrem Atlı Yüce
Ünal İnanç (Gazeteci)
Erhan Göksel (Verso Araştırma Şirketi sahibi, Mesut Yılmaz'ın eski danışmanı)

ETÖ'DE 11. DALGA

Soruşturmayı yürüten savcıların istemi ve mahkemenin kararı doğrultusunda Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde operasyona başladı.

20-30 kişilik gözaltı listesinin bulunduğu belirtilen son operasyon, 3 ayrı şehirde -İstanbul , Ankara ve İzmir- devam ediyor.

Ekiplerin Özbek ve Göksel ile birlikte 6 kişinin yanı sıra, isimleri açıklanmayan 4 kişiyi daha soruşturma kapsamında gözaltına aldığı bildirildi.

Gazeteci Ünal İnanç da İstanbul'da gözaltına alındı.

Bursa'da da Özbek ile yakın ilişkisi bulunan bir kişinin evinde arama yapıldığı belirtiliyor.

ERGENEKON'UN FİNANSÖRÜ MÜ?

Operasyonun bu ayağında "örgütün parasal kaynağı" aranıyor. Bu kaynağın başında da Türk Metal Sendikası olduğu ileri sürülüyor. Savcılıkça sürdürülen teknik takibin ardından bugün düğmeye basıldı.

Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek'in evi de aranıyor.

Diğer Ergenekon operasyonları arasında dikkati çeken bir detay, polisin çok geniş önlem almış olması. 100 kadar polis, Türk Metal Sendikası'nı kontrol altına aldı.

ART'DE ARAMA

Bir diğer arama noktası da Avrasya televizyonu (ART). Burada bazı gazetecilerin gözaltına alındığı ifade ediliyor. Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek, aynı zamanda Avrasya televizyonunun onursal başkanı.

Ergenekon soruşturması kapsamnda daha önce gözaltına alınan ve serbest bırakılan Cumhuriyet gazetesi yazarı Mustafa Balbay ile Emin Çölaşan, "muhalif kanal" ART'de program yapıyor.

Televizyonun, yayınlarında "Ergenekon'un bir Türk destanı olduğu"ndan bahsedilirken, dava ile ilgili "malum dava" ifadesinin kullanıldığına dikkat çekiliyor. Emniyet güçleri içeri giriş çıkışları kontrol altında tutuyor.

BURSA

11'inci dalga operasyonda, Bursa'da da aramalar yapıldı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek ile yakın ilişkisi olduğu belirtilen bir kişinin Bursa'daki evinde arama yaptı. Ergenekon örgütlenmesiyle ilgili bu evde belge ve malzeme aranırken, gözaltına alınan olup olmadığına ilişkin bilgi alınamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*