Gözaltılar yurdun en doğusuna sıçradı

Gözaltılar yurdun en doğusuna sıçradı.17967
  • Giriş : 22.01.2009 / 16:28:00
  • Güncelleme : 22.01.2009 / 16:44:07

Ergenekon soruşturması kapsamında 14 ilde operasyon yapılıyor. Şu ana kadar operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Ergenekon soruşturması kapsamında 14 ilde operasyon yapılıyor. Şu ana kadar operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Ergenekon soruşturması kapsamında sabah saatlerinde başlatılan operasyonlarda gözaltına alınanların 8'i muvazzaf asker. 17'si ise çoğu özel harekatçı olmak üzere polis memuru...

Gözaltına alınna polis ve askerlerin Özel Harekat Dairesi eski Başkanı İbrahim Şahin ile bağlantılı olduğu iddia ediliyor. Şahin de bir önceki dalgada gözaltına alınmıştı.
İşte operasyonun yapıldığı iller:

ANKARA: Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek ve VERSO araştırma şirketi sahibi Erhan Göksel'in adı ile Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcıları Mecit Hazır ve Pevrul Kavlak, Türk Metal Sendikası Genel Sekreteri Muharrem Aslıyüce ve Süleyman Erdinç ve Türkmeneli Derneği Başkanı Savaş Avcı olduğu kaydedildi.

ANTALYA: Bir emniyet amiri Servet Kaynak ve polis memuru Fahri Süslü

TOKAT: Özel Harekat'ta görev yapan Murat Çavdar

ISPARTA: Eğirdir'deki Dağ ve Komando Okulu'nda görevli bir albayın evi arandı. Uluborlu Jandarma Komutanı Astsubay Başçavuş Hüseyin Çoban ise aranıyor.

KAHRAMANMARAŞ: Özel Harekat Şubesi'nde görevli 3 polis

HATAY: Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevli bir komiser ve iki polis memuru

ŞIRNAK: Şırnak il merkezinde bir üsteğmen, Beytüşşebap ilçesinde özel harekatçı bir polis, Şırnak'ta görevli olan ve izinli olarak İzmir Foça'da bulunan bir teğmen ve Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir astsubay...

SİİRT: Siirt'in Şirvan ilçesinde bir astsubay gözaltına alındı.

IĞDIR: Özel Harekat Dairesi'nde görevli bir polis

ELAZIĞ: Özel Harekat Şube Müdürü Ayhan Atabek

İSTANBUL: Koruma Şube Müdürlüğü'nde polis memuru Kenan Temur, Jandarma Teğmen Onur Özdemir,
Jandarma Teğmen Cihan Arık, gazeteci Ünal İnanç

SİVAS: Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Feridun Hürmüzlü ile beraber toplam 9 kişi gözaltına alındı.

Soruşturma çerçevesinde, Sivas Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen operasyonda, Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde görevli öğretim üyesi F.H, araştırma görevlisi O.D, öğretim görevlisi A.T. ile M.B, M.B, S.T, H.İ, H.İ. ve C.A adlı şüphelilerin gözaltına alındığı bildirildi.

Zanlıların Emniyete getirildiği, soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

HAKKARİ: Hakkari merkez ve Yüksekova'da birer kişi

VAN: Başkale'de 1 özel harekatçı

BURSA: “Ergenekon” soruşturması kapsamında Şırnak'ta gözaltına alınan üsteğmenin Bursa'nın İznik ilçesinde annesine ait olan evde polis ekiplerince yapılan arama tamamlandı. Evde bulunan yaklaşık 15 CD'ye el konulduğu, incelenmek üzere Bursa Emniyet Müdürlüğüne gönderildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*