Gözaltına alınan 7 kişi İstanbul'a getiriliyor

Gözaltına alınan 7 kişi İstanbul'a getiriliyor.8442
  • Giriş : 01.07.2008 / 17:46:00

'Ergenekon soruşturması' kapsamında Ankara'da gözaltına alınan 7 kişi, İstanbul'a gönderilmek üzere Ankara Emniyet Müdürlüğünden çıkartıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesinin kararı üzerine, ADD Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, ATO Başkanı Sinan Aygün, Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay ile Hamza Demir, Kemal Aydın ve Neriman Aydın, Ankara Terörle Mücadele ekipleri tarafından sabah erken saatlerde eş zamanlı olarak gözaltına alınmıştı.

Bu kişilerin ev ve iş yerlerinde arama yapan ekipler, araçlarla emniyete gün boyu dosya ve bilgisayar kasaları getirdiler.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirilen 7 kişinin uçakla İstanbul'a götürülmek üzere Esenboğa Havalimanı'na gidişleri için öğleden sonra iki minibüs hazırlandı.

Yoğun güvenlik önlemleri altında TEM binası içine sokulan ve içi görünmeyen minibüse 7 zanlının bindirildiği belirtildi.

Esenboğa Havalimanı'na gidiş sırasında zanlıları korumak için içinde polislerin bulunduğu ikinci bir minibüsün de eşlik edeceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious