Gözaltına alınan alınana

  • Giriş : 06.07.2006 / 00:00:00

Evcil operasyonunda 10 kişi daha gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü, operasyon kapsamında bugün 10 kişi daha gözaltına alındı. Şu ana kadar 29 kişinin tutuklandığı operasyonun genişletilerek devam edeceği öğrenildi.
Nesim Malki cinayetinin azmettiricisi iddiasıyla yargılanan Erol Evcil ve ortağı Hüseyin Kayapalı'nın da aralarında bulunduğu 29 kişinin tutuklandığı Bozuk Para Operasyonu'nda polis ilginç ilişkilere ulaştı. Evcil ve Kayapalı'nın yanında çalışan personel üzerine yüklü miktarda vergi borcu bulunan şirket kaydettirdiğinin ortaya çıkmasının adından bu kez bazı kişiler üzerinde yüklü miktarda banka hesabı olduğu belirlendi. Bursa polisi, bugün operasyon kapsamında 10 kişiyi daha gözaltına aldı.

Aralarında Kayapalı'ya ait petrol istasyonu müdürlerinin de olduğu şahısların sorgulanması sürüyor. Zanlılar, 'Nitelikli dolandırıcılık ve kara para aklamak'la suçlanıyor. Operasyonun sürdüğü ve yeni gözaltıların olabileceği belirtildi. Zanılıların sorgulamalarının tamamlanmasıyla yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious