Gözaltına alınan kişilerin işlemleri sürüyor

Gözaltına alınan kişilerin işlemleri sürüyor.11605
  • Giriş : 02.07.2008 / 08:14:00
  • Güncelleme : 02.07.2008 / 08:51:30

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında İstanbul, Ankara, Antalya, Trabzon ve Erzurum'da gözaltına alınan kişilerin işlemleri sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Soruşturma kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan Halka ve Olaylara Tercüman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Büyükçelebi, Türkiye Gençlik Birliğinin (TGB) önceki Genel Başkanı ve halen Genel Yönetim Kurulu üyesi olan Adnan Türkkan, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kadıköy Şubesi eski Başkanı Birol Başaran, yazar Erol Mütercimler, ADD Maltepe İlçe Başkanı muhasebeci Dursun Ali Toraman, Tunç Akkoç ve emekli bir generalin de aralarında bulunduğu kişilerin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri devam ediyor.

ADD Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, ATO Başkanı Sinan Aygün, Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay ile Hamza Demir, Kemal Aydın ve Neriman Aydın sabah saatlerinde Ankara'da gözaltına alınmış ve akşam İstanbul'a getirilmişti.

Antalya'daki yazlığında gözaltına alınan Emekli Albay Hasan Atilla Uğur ve Osman Gürbüz de THY uçağıyla İstanbul'a geldikten sonra bir polis aracıyla Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürülmüştü.

Trabzon'da gözaltına alınan Ati Teknoloji Özel Sağlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Şirketi Genel Müdürü Prof. Dr. Ercüment Ovalı ile Erzurum'da gözaltına alınan M.A ile S.Y de İstanbul'a gönderilmişti.

Konuya ilişkin soruşturmayı sürdüren Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün de bugün Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne geldiği öğrenildi.

Konuyla ilgili 21 kişinin gözaltına alındığı, 3 kişinin ise arandığı belirtilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious