Gözaltına alınan uyuşturucu çetesi adliyeye sevk edildi

  • Giriş : 10.05.2006 / 00:00:00

Samsun polisinin yaklaşık bir yıldır sürdürdüğü çalışmalar sonrasında düzenlediği Darbe operasyonu kapsamında, kafe ve barlarda uyuşturucu sattıkları ve kullandıkları iddiasıyla gözaltına alınan 31 kişiden 14'ü adliye'ye sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaklaşık bir yıldır kent merkezindeki kafe ve barlarda uyuşturucu satanların tespit edilmesine yönelik çalışmaları sonrasında, çeşitli operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlarda, uyuşturucu hap ecstacy ile esrar sattıkları ve kullandıkları iddia edilen 2'si kadın 31 kişi gözaltına alınmıştı. Bir yıllık çalışmanın ardından operasyona başlayan Samsun Polisi, gözaltına aldığı 31 kişiden 16'sının ifadesini aldıktan sonra serbest bırakırken 2'si kadın 14 kişi gözaltında tutuldu.

Bir yıllık çalışmayla uyuşturucu şebekesine büyük darbe vuran Samsun Polisi,

"teşekkül oluşturarak uyuşturucu madde kullanmak, almak ve satmak, ruhsatsız silah ve sahte para bulundurmak'' suçlarından gözaltında sorgulamaları tamamlanan M.Y(25), G.Ş()20), M.K(25), F.B(26), G.A(31), B.T(26), M.O(25), S.A(32), F.C(19), B.B(26), S.E(25), T.A(36) ve kadın zanlılar E.A (26), F.N (36) bugün adliyeye sevk edildi. Zanlılardan birinin sakatlığı nedeniyle baston yardımıyla yürüyebildiği gözlendi.

Uyuşturucu çetesinin en küçük elemanı olan 17 yaşındaki E.Y ise, dün Çocuk Şubesi ekiplerince çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Yaklaşık bir yıldır yapılan çalışmalar sonucunda 7 Mayıs tarihinde yapılan "Darbe" operasyonunda bu kişilerin ev, iş yeri ve üzerlerinde yapılan aramalarda, toplam 336 ecstacy, 4,5 kilo esrar, 3 ruhsatsız tabanca, 23 adet 50'lik, 40 adet de 20 YTL'lik sahte banknot ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious