Gözaltına alınanlar Terörle Mücadele Şubesi'nde

Gözaltına alınanlar Terörle Mücadele Şubesi'nde.14322
  • Giriş : 02.07.2008 / 11:32:00

İstanbul, Ankara, Trabzon ve Erzurum'da gözaltına alınan 21 kişi Terörle Mücadele şubesine getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gözaltına alınan 21 zanlı Adli Tıp'ta sağlık kontrolünden geçirildi. Sabah saatlerinden itibaren gözaltındaki zanlılara karşı yapılan suçlamalar ayrı ayrı yüzlerine okunmaya başlandı.

Soruşturma kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan Halka ve Olaylara Tercüman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Büyükçelebi, Türkiye Gençlik Birliğinin (TGB) önceki Genel Başkanı ve halen Genel Yönetim Kurulu üyesi olan Adnan Türkkan, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kadıköy Şubesi eski Başkanı Birol Başaran, yazar Erol Mütercimler, ADD Maltepe İlçe Başkanı muhasebeci Dursun Ali Toraman, Tunç Akkoç ve emekli bir generalin de aralarında bulunduğu kişilerin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri devam ediyor. Avukatları ile dün görüştürülmeyen gözaltındaki zanlıların avukatları ile bugün görüştürülmeye başlanacakları belirtiliyor.ANKARA'DAN GETİRİLENLER

ADD Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, ATO Başkanı Sinan Aygün, Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay ile Hamza Demir, Kemal Aydın ve Neriman Aydın sabah saatlerinde Ankara'da gözaltına alınarak İstanbul'a getirildi.

ANTALYA'DAN GETİRİLENLER

Antalya'daki yazlığında gözaltına alınan Emekli Albay Hasan Atilla Uğur ve Osman Gürbüz de THY uçağıyla İstanbul'a geldikten sonra bir polis aracıyla Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi.ERZURUM'DAN GETİRİLENLER

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Erzurum'da gözaltına alınan 2 kişi, İstanbul'a gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine Erzurum'da M.A. ile S.Y, Erzurum Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğüne getirilen şahıslar, daha sonra uçakla İstanbul'a getirildi.

TRABZON'DAN GETİRİLEN

Trabzon'da gözaltına alınan Ati Teknoloji Özel Sağlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Şirketi Genel Müdürü Prof. Dr. Ercüment Ovalı ile Erzurum'da gözaltına alınan M.A ile S.Y de İstanbul'a gönderilmişti.

Konuya ilişkin soruşturmayı sürdüren Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne gelereke yapılan gözaltıları ve arananlar hakkında bilgi aldığı öğrenildi. Zekeriya Öz, sabah saatlerinde geldiği İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden, gece yarısından sonra korumaları ile ayrıldı.TOLON'UN YAZLIĞI ARANAMADI

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un Kuşadası'nda bulunan yazlık evine sabaha karşı bir polis ekibinin gittiği, yazlıkta kimsenin bulunmadığının belirlenmesi üzerine ekibin geri döndüğü öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un Soğucak mevkisindeki emekli askerlerin kaldığı sitede bulunan yazlığına, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesinin kararı doğrultusunda sabaha karşı bir ekibin gitti.

İlçe Emniyet Müdürü Şenol Zeybek'in başında bulunduğu ekibin, yazlık evde kimsenin bulunmadığını tespit etmesi üzerine durumu ilgili yerlere bildirerek, siteden ayrıldığı belirtildi.

Yazlık siteye giden polis ekibinin, tespitleri kamera çekimiyle yaptığı ifade edildi.

ANKARA'DA EL KONULAN EVRAKLAR, BİLGİSAYARLAR İLE BİR POMPALI TÜFEK İstanbul EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE GETİRİLDİ

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Ankara'daki aramalarda el konulan evraklar, bilgisayarlar ve bir pompalı tüfek İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

SUÇLAMALAR VE SORGULAMALAR BAŞLADI

Soruşturma çerçevesinde 5 ayrı ilde gözaltına alınan ve aralarında Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, ATO Başkanı Sinan Aygün, Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay, emekli Albay Hasan Atilla Uğur, ADD Kadıköy Şubesi eski Başkanı Birol Başaran, yazar Erol Mütercimler, ADD Maltepe İlçe Başkanı muhasebeci Dursun Ali Toraman, Halka ve Olaylara Tercüman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Büyükçelebi, Türkiye Gençlik Birliğinin önceki Genel Başkanı ve halen Genel Yönetim Kurulu üyesi olan Adnan Türkkan, Prof. Dr. Ercüment Ovalı, Hamza Demir, Kemal Aydın, Neriman Aydın, Tunç Akkoç, Osman Gürbüz, Siyami Yalçın, Murat Avar ve bir emekli generalin de bulunduğu kişilerin İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde ayrı ayrı suçlamaları yüzlerine okunmaya başlandı.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious