Gözaltındaki 4 DTP'li tutuklandı

Gözaltındaki 4 DTP'li tutuklandı  	.23312
  • Giriş : 07.03.2008 / 11:00:00

Bingöl'de öldürülen terörist cesetlerinin teslim alınıp defnedilmesi ve Demokratik Toplum Partisi (DTP) il kongresinde örgütün propagandasını yapmak amacıyla slogan attıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 6 kişiden 4'ü tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Bingöl'ün Dallıtepe Köyü'nde 3 Şubat'ta çıkan çatışmada öldürülen 10 teröristin cesetlerinin teslim alınması, defnedilmesi ve 23 Şubat'ta yapılan DTP İl kongresinde örgütün propagandasını yapmak amacıyla slogan atan kişilerin yakalanması için Bingöl Cumhuriyet Savcısı Mehmet Çakır talimatlarıyla, Bingöl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri çeşitli adreslere eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlarda, propaganda faaliyetlerini gerçekleştirdikleri önceden görüntülerle belirlenmiş olan 3'ü bayan ve 1'i daha önce benzer suçtan Bingöl M Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan toplam 9 kişiden 6'sı yakalanarak gözaltına alındı.

Tutuklamaları talebiyle Bingöl Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen DTP Belediye Meclis Üyesi Meral Sav ile Heybetullah Elaltunkara, Orhan Ergül ve Gülnaz Korkmaz tutuklanarak Bingöl M Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. Eski DTP İl Başkanı Niyazi Azak ile Gurbet Gündoğdu isimli DTP'li şahıs tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious