Gözaltındaki 6 kişi İstanbul'a yollandı

Gözaltındaki 6 kişi İstanbul'a yollandı.10926
  • Giriş : 07.01.2009 / 21:15:00

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Ankara'da gözaltına alınanların sayısı 10'a yükselirken, emniyette işlemleri tamamlanan 6 kişi İstanbul'a gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinin ''yakalama, arama ve inceleme'' kararı uyarınca Ankara'da gözaltına alınanlardan Prof. Dr. Yalçın Küçük, eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin, eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz, eski Genelkurmay Adli Müşaviri emekli Tümgeneral Erdal Şenel, eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Tuncer Kılınç ve Erdal Şahin, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri nezaretinde Türk Hava yollarının tarifeli uçağıyla saat 19.00'da İstanbul'a hareket etti.

Soruşturma kapsamında Terör ekipleri tarafından 10'uncu kişi olarak gözaltına alınan Yarbay Mustafa Dönmez ile Ankara'da kalan Bağımsız Cumhuriyet Partisi (BCP) Genel Başkan Yardımcısı Engin Aydın, Yüzbaşı Muhammed Sarıkaya ve Özel Kuvvetlerden emekli Albay Mustafa Levent Göktaş'ın emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, ilerleyen saatlerde bu kişilerin de İstanbul'a gönderileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*