Gözaltı'ndaki DTP'liler serbest

Gözaltı'ndaki DTP'liler serbest.21281
  • Giriş : 07.12.2008 / 11:25:00

Batman'ın Beşiri ilçesinin DTP'li Belediye Başkanı Burhan Kurhan'ın da aralarında bulunduğu 11 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Gözaltına alınanlardan 4'ü tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Önceki gün Kurhan'ın başkanlığını yaptığı Nefel Yardımlaşma Derneğine düzenlenen operasyondan sonra gözaltına alınan, aralarında Başkan Kurhan'ın da bulunduğu 15 kişi, emniyetteki sorgularının ardından Batman Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

Savcılıktaki ifadelerinin ardından ''Terör örgütünün propagandasını yapmak'' suçundan tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen ve aralarında Kurhan'ın da bulunduğu 11 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Diğer 4 kişi ''Usulsüzlük yapmak ve zimmete para geçirmek'' suçundan tutuklandı.

Batman Emniyet Müdürlüğü ekiplerince merkezi Batman'da bulunan Nefel Yardımlaşma Derneğine 4 gün önce operasyon düzenlenmiş, derneğe ait bilgisayarlara el konulmuştu. Bilgisayarların incelenmesi sonucu Beşiri Belediye Başkanı Burhan Kurhan'ın da aralarında bulunduğu 15 kişi gözaltına alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*