Gözaltındaki seri tecavüzcü tutuklandı

Gözaltındaki seri tecavüzcü tutuklandı.12432
  • Giriş : 27.11.2007 / 23:10:00

Başkentte bir hafta içinde meydana gelen gasp ve tecavüz olaylarıyla ilgili gözaltına alınan zanlı C.Ö., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Keçiören bölgesinde bir hafta içinde sokakta tek başına yürüyen kadınların evlerine kadar takip edilerek tecavüze uğraması ve değerli ziynet eşyalarının çalınması olayı hakkında polis çalışma başlatmıştı.

Gittiği evlerin önünde Türkiye İstatistik Kurumu'nda çalıştığını söyleyip kapının açılmasını sağlayan ve eylemini gerçekleştiren şahıs, eşkalinin belirlenmesinin ardından yapılan çalışmalar sonucunda Yunus Emre Caddesi üzerinde bir bayanı takip ederken tespit edilmiş, bir apartman girişinde yakalanmıştı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği'nde gözaltında tutulan zanlı C.Ö., polisteki sorgusunun ardından Keçiören Adli Tıp Kurumu'na sevkedildi. Burada kan örneği alınan ve DNA testi yapılan C.Ö., daha sonra yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevkedildi. Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı Abdülarif Akgüç tarafından sorgulanan C.Ö., ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevkedildi. Nöbetçi 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious