Gözler cumhurbaşkanlığı seçiminde! Üçlü zirve toplandı

Gözler cumhurbaşkanlığı seçiminde! Üçlü zirve toplandı .11536
  • Giriş : 09.08.2007 / 17:29:00

Başbakan Erdoğan; Gül ve Arınç’la Meclisteki makamında bir araya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan ve Arınç, AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan’ın 450 oyla TBMM Başkanı seçildiği oylamanın ardından, TBMM’deki Başbakanlık makamına geçti.
Görüşmeye daha sonra Abdullah Gül de katıldı.

ŞİMDİ SIRA 1 NUMARADA!

Köksal Toptan'ın TBMM Başkanı seçilmesinin ardından gözler Cumhurbaşkanlığı seçimine çevrildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın makam odasında üçlü zirve toplandı.
Erdoğan, Abdullah Gül ve Bülent Arınç, "Köşk" adayını belirlemek için bir kez daha biraraya geldi. Üçlü zirve şu sıralarda devam ediyor.

ERDOĞAN: KÖŞK SÜRECİ BAŞLADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan’ın birinci turda 450 oy alarak TBMM başkanı seçilmesinin 23. Dönem Meclisinin açılışında güzel bir adım olduğunu belirterek, "Temennimiz odur ki bundan sonraki süreçte de buna benzer neticeleri birlikte yaşayalım" dedi.
Erdoğan, Toptan’ın Meclis başkanı seçilmesinin ardından kuliste gazetecilere yaptığı değerlendirmede, şunları söyledi:
"Böyle birinci turda gerçekten yüksek katılımla 450 gibi bir oy almak suretiyle Köksal Bey’in seçilmiş olması, Meclisimizin bu dönem açılışında güzel bir adım oldu. Temennimiz odur ki bundan sonraki süreçte de buna benzer neticeleri hep birlikte yaşayalım. Bunlar tabii Meclisimizin gücünü artıracağı gibi ülkemizin gücünü artıracaktır.
Ülkemizin dayanışma ruhunun çok daha farklı bir şekilde gelişmesine vesile olacaktır. Ben bu tür olumlu yaklaşım içine olan tüm arkadaşlarımızı kutluyorum." Erdoğan, bir gazetecinin "bu kadar yüksek oy bekliyor muydunuz?" sorusuna, "Yani, dün ve bugünkü gelişmeleri gördükten sonra bekliyordum" karşılığını verdi.
Bir gazetecinin "Şimdi gözler cumhurbaşkanlığı konusuna çevrildi. Bu konu önümüzdeki hafta mı belli olacak?" sorusu üzerine de Erdoğan, "Hayırlısı olsun. Şimdi süreç başlayacak zaten. İnşallah hayırlı olur" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious