Gözlüğünü kurtarmak için canından oldu

Gözlüğünü kurtarmak için canından oldu.12178
  • Giriş : 29.06.2009 / 16:30:00

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, suya düşen bir deniz gözlüğünü dalıp çıkarmak için denize giren tekne çalışanı boğularak hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, olay Yalıkavak beldesi Tilkicik Koyu'nda gece yarısı meydana geldi. İskele kazıklarının çakılmasında kullanılan bir hizmet teknesinde çalışan Adem Yerdelen (20) ve teknedeki bir diğer arkadaşı denize girmek istedi. Bu sırada teknede bulunan bir deniz gözlüğü, denize düştü.

Adem Yerdelen bunun üzerine tüp takarak teknenin denize vuran ışıklarından yararlanıp deniz gözlüğünü bulup çıkarmak için paletsiz olarak denize daldı. Denize daldığı yerin yaklaşık 6 metre derinlikte olduğu belirtilen Adem Yerdelen'in dipten yukarı çıkmakta zorluk çektiği ve yüzeye yakın bir yerde yeniden dibe doğru gittiği belirtildi. Gencin teknede bulunan arkadaşı da suya dalarken, arkadaşını çıkaramaması üzerine çevreden yardım istedi. Gelen dalgıç tarafından tekneye çıkarıldığı ifade edilen Adem Yerdelen sağlık ekiplerinin kontrolünde öldüğü tespit edildi.

Adana'nın Kozan ilçesi doğumlu gencin cesedi, nöbetçi Cumhuriyet Savcısı'nın incelemesinin ardından AKUT Bodrum Ekibi'nin desteği ile karaya çıkarılarak kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsisi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. AKUT Bodrum Ekibi Lideri Alp Emre Kököz, "Bir şey düşürmüşler denize. Arkadaşın yeterli dalış tecrübesi de yokmuş ve onu almak için denize atlayınca hayatını kaybetmiş. Sanıyorum teknenin üzerinde onu gözleyen bir kişi daha varmış. Yalıkavak'tan bir dalgıç arkadaş tarafından çıkarılmış" dedi.

Bu arada gün içerisinde AKUT ekibinin sahil güvenliğe ait zodyak bot ile olayın yaşandığı bölgeye gittiği ve yapılan dalış sonrası söz konusu deniz gözlüğü ile Adem Yerdelen'in dalarken taktığı sanılan ağırlık bağlı kemerin çıkarıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*