Gözlük çerçevesi birim fiyatı'na isyan

Gözlük çerçevesi birim fiyatı'na isyan.11234
  • Giriş : 13.10.2008 / 11:45:00

SGK Sağlık Uygulama Tebliği'ndeki ''gözlük çerçevesi birim fiyatı''nın 4 yıldan bu yana zam görmemesine rağmen 40 YTL'den 30 YTL'ye düşmesi optimistleri kızdırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tüm Optisyen Gözlükçüler Dernekleri Federasyonu Başkanı Mahmut Yetim, gözlük çerçevesi birim fiyatlarıyla ilgili bu hafta yapılacak görüşmelerden sonuç alınmaması halinde genel bir eylem yapmak üzere harekete geçmek konusunda oy birliğine varıldığını bildirdi.

Yetim, yaptığı yazılı açıklamada, gözlük çerçevesi birim fiyatlarına ilişkin dün Federasyon Genel Merkezinde 250 üyenin katılımı ile bir toplantı düzenlediklerini kaydetti.

Toplantıda, Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği'ndeki ''gözlük çerçevesi birim fiyatı''nın 4 yıldan bu yana zam görmemesine rağmen 40 YTL'den 30 YTL'ye düşmesi, gözlük cam ve çerçevesi hakkının bu tebliğ ile 2 yıldan 3 yıla çıkarılması ve kurumca daha önce gözlük kullanamayacak derecede görme bozukluğu olanlara kontakt lens bedelinin bu sene itibariyle ödenmemesinin tartışıldığını ifade eden Yetim, Federasyon hukuk müşaviri Engin Karaman'ın tebliğ hükümlerinin iptaline yönelik Danıştayda dava açtığını bildirdi.

Mahmut Yetim, şunları kaydetti:

''Toplantıda, bu hafta yapılacak görüşmelerden sonuç alınmazsa genel bir eylem yapmak üzere harekete geçmek konusunda oy birliğine varılmıştır. Toplantı sonucunda, başta tüketici dernekleri olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşlarının durumdan haberdar edilmesine, Ankara Valiliğinden izin alınarak, demokratik tepkilerimizi göstermek üzere geniş katılımlı bir yürüyüş tertip edilmesi ve tebliğ ile yapılan hukuk dışı uygulamanın kaldırılmasına yönelik bir protesto kampanyası başlatılması kararı alınmıştır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*